Vyhľadávanie podľa auta

Žiadne ďalšie škrabance s pneumatikami s ochranou diskov

Už ste sa zamýšľali čo znamenajú referenčné skratky MFS, FR, FSL alebo RPB na profile pneumatiky ?

Tieto barbarské mená znamenajú prítomnosť ochranného lemu na pneumatike. Ten obmedzuje škody spôsobené šúchaním sa o obrubník, alebo odletujúcimi úlomkami v teréne.

Pre ilustráciu porovnajte nasledovné dve fotografie:


Nie je nutné hľadať 7 rozdielov, čo udrie do očí je, že disk vľavo je celkom zraniteľný nárazom a úlomkom. Zatiaľ čo pravý disk má ochranu lemu, ktorá ho chráni pred nárazmi. Najväčším nárazom je vystavená pneumatika a nie disk.

Sú pneumatiky s ochranou disku bežné?

Nie, väčšina štandardných pneumatík nie je vybavená touto technológiou. To vysvetľuje fakt, že štandardné pneumatiky sa zvyčajne montujú na plechové disky spolu s puklicami na zlepšenie vzhľadu automobilu. Zároveň ochranné lemy znižujú výber puklíc, pretože nedovoľujú určité spôsoby uchytenia.

Navyše, lemy na ochranu diskov s pätkou alebo bez nej poskytujú len obmedzenú ochranu pred ľahkými nárazmi a poškriabaním.


Poznáte Rimblades ?

Existujú aj iné riešenia hodné spomenutia na ochranu diskov ako sú "Rimblades" ktoré sa lepia lepidlom. Ochrana je menej účinná ako ochranný lem alebo pätka, ale po náraze je ju možné vymeniť. Rimblades existujú v rôznych farbách a môžu vylepšiť vzhľad diskov.


LiveChat
Whatsapp Messenger