Vyhľadávať podľa rozmeru
Nepovinné
Všetky
Vyberte všetky Odstrániť
Všetky značky
0 / 225
Potvrdiť
Všetky
Vyberte všetky Odstrániť
0 / 24
Potvrdiť

Pneumatiky všetkých značiek za nízke ceny.

S ponukou 200 značiek dostupných na našich webových stránkach, Vám PneuLeader ponúka široký výber pneumatík a garantuje najlepšie ceny na trhu.

Našim cieľom je zabezpečiť za rozumnú cenu pneumatiky najprestížnejších značiek ako Michelin, Hankook, Bridgestone alebo Goodyear s heslom: Garancia najvýhodnejšej ceny. PneuLeader ďalej ponúka za bezkonkurenčné ceny pneumatiky strednej triedy ako Falken, Uniroyal, Nokian alebo Vredestein. Výhodné ponuky ocenia aj používatelia pneumatík: Nexen, Tracmax alebo Nankang.

Zoznam značiek

Nájdite všetky typy pneumatík Auto

V čom spočíva tajomstvo správneho výberu pneumatík ?

Spočiatku si treba vybrať správny rozmer. Je uvedený na bočnici plášťa pneumatiky vášho vozidla. Rozmer pozostáva z výšky, šírky, priemeru, indexu záťaže a indexu rýchlosti. Napríklad 205/55 R16 91V.

Tieto informácie si môžete nájsť aj v servisnej knižke, na palivovej nádrži, alebo na stĺpiku dverí.

Musím pneumatiky meniť ?

Nikdy nezabúdajte na to, že pneumatiky sú vašim jediným kontaktom s vozovkou. Ich stav ovplyvňuje priamo výdrž vozidla na vozovke a rovnako aj brzdovú vzdialenosť.

Kontrolka opotrebovania je na 1,6 mm v hlavnej drážke behúňa plášťa. Po túto úroveň vám môže kontrolná policajná hliadka vozidlo odňať a pokutovať vás.

Vo všeobecnosti záčina pod 3 mm výkon pneumatík klesať. Riziko aquaplaningu začína byť vážne.

Kúpte si pneumatiky online

Nákup pneumatík online umožní nielen kúpu pneumatík za najnižšiu cenu, ale zároveň získate prístup k širokej palete, ktorá nie je dostupná v žiadnom sklade (viac ako 300 značiek).

Kúpou pneumatík na internete získate spätnú väzbu o našich klientov. Tieto názory na pneumatiky vám poskytnú dôležité informácie o zážitku, životnosti pneumatík, ich komforte, atď…

Väčšinu z vás najviac znepokojuje montáž pneumatík. Nemusíte sa obávať, všetko sme dopredu naplánovali. Naše siete s partnerskými pneuservismi (trvalými alebo mobilnými) zabezpečí s radosťou s radosťou zabezpečia montáž online zakúpených pneumatík. Máte možnosti nechať si pneumatiky doviesť k partnerovi podľa vášho výberu. Hneď ako dostane vašu objednávku bude vás kontaktovať, aby si s vami dohodol stretnutie.

Ako šetriť pneumatiky ?

Existuje niekoľko menších trikov ako znížiť rýchlosť opotrebenia pneumatík.

Základ je ubezpečiť sa o správnej údržbe vozidla. Práve preto pravidelne kontrolujte tlak v pneumatikách. Následne sa ubezpečte o rovnobežnosti a vyvážení pneumatík. Na volante by ste nemali pociťovať vibrácie rovnako ako by ste nemali konštatovať nepravidelné opotrebenie pneumatík. Rýchla vizuálna kontrola, 1 krát za mesiac vám umožní uistiť sa, že vozidlo nemá problém s geometriou.

Štýl jazdy vplýva na rýchlsoť opotrebenia vašich pneumatík. Zrýchlenia a náhle brzdenie, veľmi rýchle prechádzanie kruhových objazdov to všetko prispieva k predčasnému opotrebeniu vašich pneumatík.

Napokon, myslite na správne používanie pneumatík v správnom momente. Taká letná pneumatika nie je vhodná do teploty nižšej ako 7°C a naopak zimná pneumatika nie je vhodná na jazdu nad 7°C.

Stoja celoročné pneumatiky za to?

V začiatkoch sa často vravievalo, že celoročné pneumatiky nie sú ani dobrou letnou pneumatikou, ani zlou zimnou. Veci sa zmenili, väčšia časť celoročných pneumatík spĺňa certifikát 3PMSF (3 Peak Mountain Snow Flake). Tento certifikát je zárukou kvality týkajúci sa účinnosti pneumatiky v zimných podmienkach. Celoročné pneumatiky sú odteraz multifunkčnými pneumatikami, ktoré umožňujú bezpečnú jazdu po dobu celého roka bez ohľadu na klimatické podmienky.

Pneumatiky 4x4 / SUV – Ako si správne vybrať ?

Pre všetky vozidlá s integrálnym prevodom je dôležité meniť stále všetky 4 pneumatiky zároveň a montovať identické pneumatiky na všetky štyri kolesá vozidla. V prípade pneumatík SUV ktoré sa v zásade používajú v meste sú kritériá výberu rovnaké ako pre mestské vozidlo.

V prípade pneumatík 4x4 celoterénne je treba si vybrať penuamtiky so spevnenou štruktúrou a bočnicami. Širšie klince a väčší zárez umožňujú maximálnu priľnavosť vo všetkých podmienkach (bahno, piesok...).

Karavan a camping-car, možno na ne dať normálne pneumatiky ?

Na karavány a camping-car vozidlá neodporúčame používanie klasických pneumatík. Pneumatiky na karavany a pneumatiky na vozidlá typu camping-car musia znášať oveľa väčšiu váhu ako pneumatiky osobných vozidiel. Preto je dôležité, aby ste si vybrali správny profil pre tento účinok. Ak si vyberiete profil klasickej pneumatiky, vystavujete sa riziku, že pneumatiky sa opotrebujú skôr, pripadne kvôli preťaženiu explodujú. Častokrát je rozumnejšie vynaložiť na špecifickú výbavu niekoľko eúr navyše.

Špeciálne pneumatiky

Niektorí automobiloví konštruktéri sa rozhodli zariadiť svoje vozidlá pneumatikami runflat alebo pneumatikami ochranným okrajom disku.

Pneumatika runflat umožňuje jazdu aj pri defekte pri rýchlosti 80km/h s dĺžkou 80km.

Pneumatiky s ochranným okrajom umožňujú ochranu disku pri manévrovaní. Je koniec škrabancom na diskoch ak sa veľmi priblížite ku chodníku.

Ak bývate v regióne s extrémnymi zimnými podmienkami, budete možno potrebovať severské pneumatiky alebo pneumatiky s klincami.

Severské pneumatiky sú ešte výkonnejšie ako zimné pneumatiky Priľnavosť na snehu a námraze je vyššia, brzdové vzdialenosti sú obmedzené. Tieto pneumatiky sú dobrý kompromis pred pneumatikami s klincami.

LiveChat
Whatsapp Messenger