Vyhľadávať podľa rozmeru

Nákup pneumatík s hrotmi

Pneumatiky s hrotmi sú určené pre extrémne poveternostné podmienky. Ak cestujete vo veľmi drsných klimatických oblastiach, na ľadových a zasnežených cestách, odporúčame vám vybaviť sa pneumatikami s hrotmi (ak to legislatíva umožňuje).

Čo je to pneumatika s hrotmi?

Pneumatika s hrotmi má na behúni kovové hroty, aby priliehala aj napriek ľadu a výdatnému snehu.

Aké pneumatiky s hrotmi si mám kúpiť?

Tu sú najobľúbenejšie profily pneumatík s hrotmi:

 • Nokian Hakkapeliitta 8
 • Nokian Hakkapeliitta 9
 • Michelin Agilis X-ICE North
 • Nokian Nordman 5
 • Toyo Observe G3 ICE
 • Sailun ICE Blazer WST1
 • Nankang Snow Winter SW-7
 • Yokohama IceGuard iG35
 • Goodyear Ultra Grip ICE Arctic
 • Dunlop ICE Touch
 • Continental IceContact 2
 • Bridgestone Noranza 001
 • Michelin Latitude X-ICE North Lxin2 +
 • Toyo Observe G3 ICE
 • Hankook Winter I*Pike RW11
 • Federal Himalaya WS2

Pneumatiky týchto profilov sú k dispozícii aj vo verzii nazývanej "hrotovateľné pneumatiky". Ak si prajete verziu s "hrotmi", skontrolujte prítomnosť slova "s hrotmi" v popisnom liste pneumatiky.

Najobľúbenejšie rozmery:

Aké sú charakteristiky pneumatík s hrotmi? Ako ich vybrať? Môžu všetky vozidlá používať tento typ pneumatík? Nájdite všetky odpovede v tomto sprievodcovi.

Pneumatiky s hrotmi: charakteristiky

Pneumatiky s hrotmi sú obaly z gumy, ktoré majú na behúňoch hroty alebo špice. Tento protišmykový systém umožňuje vozidlu mať dobrú priľnavosť na snehu a ľade (námraza). Vďaka hrotom, vozidlo je schopné čeliť extrémnym klimatickým podmienkam zimy.

Aj keď sú pneumatiky s hrotmi užitočné pre motoristov počas zimy, musíme uznať, že zvyšok času predstavujú praktické obmedzenia. V lete, na cestách bez námrazy alebo snehu, ich používanie predstavuje veľký problém. Keď sú v priamom kontakte s asfaltom, sú hlučné a skôr nepohodlné v porovnaní s ostatnými typmi pneumatík. Hroty môžu tiež poškodiť asfalt, po ktorom kolesá prechádzajú. Môžu byť tiež vystrelené proti boku vozidla, keď sa pneumatiky opotrebovávajú. Preto je vo Francúzsku používanie pneumatík so špicami obmedzené a regulované zákonom. Tento bod budeme ďalej rozoberať v článku.

Kedy mám používať svoje pneumatiky s hrotmi?

Podľa nariadenia z 18. júla 1985 o protišmykových zariadeniach vybavených pneumatikami, používanie pneumatík so špicami je povolené od soboty pred 11. novembrom až do poslednej nedele v marci. Tieto dátumy môžu byť zmenené na základe prefektúrnej výnimky, ak to vyžadujú atmosférické podmienky.

Aké sú sankcie v prípade použitia pneumatík s hrotmi mimo povoleného obdobia?

Používanie pneumatík so špicami mimo povolených období je sankcionované pokutou 4. triedy, čo zodpovedá sume 135 eur, podľa článku R314-3 Cestného zákona. Sankcia je rovnaká aj za použitie týchto špeciálnych zariadení na vozidlách, ktoré nie sú na to povolené.

Existuje nejaká signalizácia a maximálna rýchlosť, ktorú musím dodržiavať s mojimi pneumatikami s hrotmi?

Vodič vozidla vybaveného pneumatikami s hrotmi musí na zadnej strane umiestniť špecifický odznak. Ide o odnímateľný disk o priemere 15 cm, ktorý musí byť umiestnený na dolnej ľavej strane karosérie. Zákon vám tiež umožňuje nalepiť nálepku na zadné sklo. Nakoniec, umiestnený prvok musí byť na vozidle viditeľný len počas obdobia povoleného pre použitie týchto kolies. Podľa Cestného zákona (článok R413-7), v prípade nedodržania tohto ustanovenia, môže byť motorista sankcionovaný pokutou 2. triedy, teda 35 eur.

Keď sú vybavené týmito pneumatikami, v horských alebo iných oblastiach, vozidlá nesmú prekročiť rýchlosť 90 km/h. Týka sa to iba osobných automobilov, štvorkoliek pre verejnú dopravu a nákladných vozidiel s celkovou hmotnosťou do 3,5 tony.

Táto hodnota je znížená na 60 km/h pre vozidlá núdzového zásahu, záchranné vozidlá, vozidlá pre prepravu nebezpečných látok a prepravu tovaru, ktorých celková hmotnosť je vyššia ako 3,5 tony.

Môžu všetky vozidlá používať pneumatiky s hrotmi?

Vo Francúzsku je používanie pneumatík s hrotmi povolené pre osobné vozidlá, vozidlá verejnej dopravy a nákladné vozidlá s hmotnosťou do 3,5 tony (ministerské nariadenie z 18. júla 1985).

Pre ostatné typy vozidiel môže byť použitie týchto pneumatík povolené na základe prefektúrnej výnimky, ak to vyžadujú atmosférické podmienky.

Kedy si vybrať pneumatiky s hrotmi?

Zima sa blíži veľkými krokmi a chcete si kúpiť nové pneumatiky s hrotmi? Ak áno, musíte najprv zohľadniť svoje cestovné návyky na zasnežených cestách.

Pneumatiky so špicami sa odporúčajú ak jazdíte po vedľajších cestách, diaľniciach neustále pokrytých snehom alebo po vidieckych cestách. Naopak, ak vaša každodenná cesta zahŕňa pravidelne odhrňané diaľnice alebo ak jazdíte v meste, odporúča sa skôr zvoliť tradičné zimné kolesá.

Automobilová pneumatika s hrotmi: predajca alebo výrobca?

Pneumatiky s hrotmi umožňujú efektívne brzdenie na ľadových povrchoch. Ale aby ste sa mohli vybaviť, musíte si vybrať medzi 2 typmi, ktoré majú každý svoje výhody a nevýhody:

 • Pneumatiky s hrotmi u predajcu ;
 • Pneumatiky s hrotmi od výrobcu.

Pneumatiky nové s hrotmi u predajcu (tiež nazývané pneumatiky s možnosťou osadenia hrotmi) sú strednej kvality a sú ekonomickejšie ako tie od výrobcu. Sú však hlučnejšie a menej trvanlivé. Predajcovia zvyčajne používajú menej výkonné hroty, ktoré zvyšujú trenie na asfalte. To prirodzene spôsobuje zvýšenie hlučnosti.

Pokiaľ ide o výrobky s hrotmi od výrobcu, ponúkajú lepšie výkony. Sú šetrnejšie k životnému prostrediu a k asfaltu, vydávajú menej hluku a majú dobrú životnosť. Navyše, ponúkajú lepší výkon ako tie pneumatiky s hrotmi u predajcov. Hroty používané vo výrobách sú oveľa sofistikovanejšie.

Čo si vybrať? Dôrazne vám odporúčame namontovať pneumatiky s hrotmi priamo vo výrobe na vaše vozidlo pre bezpečnú jazdu. Ich nákup predstavuje lepšiu investíciu, pretože ich budete používať niekoľko rokov. To vám ušetrí na strednodobé a dlhodobé obdobie. Navyše, udržíte svoje vozidlo v dobrom stave dlhšie čas.

Ako často mám meniť svoje pneumatiky s hrotmi?

Kolesá sú v neustálom kontakte s cestou a zabezpečujú spojenie medzi ňou a vozidlom. Stav pneumatiky priamo ovplyvňuje dobrú priľnavosť na povrch, jazdné vlastnosti vozidla a brzdnú dráhu.

Aby ste vedeli, kedy zmeniť svoju pneumatiku, stačí skontrolovať indikátor opotrebenia umiestnený 1,6 mm v hlavnej drážke behúňa. Ak je dosiahnutý, potom je potrebné vykonať výmenu. Ak to neurobíte, vaše vozidlo bude imobilizované a riskujete pokutu.

Treba zdôrazniť, že pod 3 mm je priľnavosť pneumatík už výrazne znížená. Môžu stratiť kontakt s vozovkou, čo výrazne zvyšuje riziko aquaplaningu alebo aquaplaningu: šmyk, strata kontroly, šmyk auta. Za týchto podmienok riskujete ohrozenie svojho života a života ostatných účastníkov cestnej premávky. Naplánujte teda výmenu týchto pneumatík prispôsobených na zimu, keď začnete pozorovať prvé známky opotrebenia.

Aká je životnosť pneumatík s hrotmi?

Zistiť presnú životnosť pneumatík s hrotmi je nemožné. Ich životnosť závisí od niekoľkých faktorov, ako sú stav zasnežených ciest, technológia konštrukcie, poveternostné podmienky, štýl jazdy, údržba, frekvencia používania

Vo všeobecnosti, po 5 rokoch používania, by mali byť kolesá podrobené dôkladnej kontrole odborníkom. Pre bezpečnosť sa odporúča neprekročiť 10 rokov používania, aj keď vaše kolesá sa zdajú byť stále použiteľné. Ide o vašu bezpečnosť!

Ako šetriť moje pneumatiky s hrotmi?

Chcete predĺžiť životnosť všetkých pneumatík s hrotmi na vašom aute? Ak áno, je možné znížiť ich rýchlosť opotrebenia dodržiavaním niekoľkých rád.

Predovšetkým by ste mali myslieť na to, aby ste sa o ne starali a udržiavali ich vhodným spôsobom. Dbajte na tlak vo vašich pneumatikách a opotrebenie behúňa. Musíte tiež kontrolovať geometriu (paralelnosť a vyváženie) vašich pneumatík aspoň raz za mesiac, aby ste predišli nepríjemným prekvapeniam.

Potom by ste mali vedieť, že váš štýl jazdy môže spôsobiť rýchlejšie alebo pomalšie opotrebenie vašich kolies. Jazda príliš rýchlo, náhle brzdenie a náhle štarty sú všetko praktiky, ktoré predčasne poškodzujú vaše pneumatiky vybavené hrotmi.

Aké sú výhody kúpy pneumatík s hrotmi online?

Kúpa pneumatík online je dobrý spôsob, ako ich získať za najlepšiu cenu. Navyše, máte právo na širokú škálu produktov, z ktorých si môžete vybrať bez obmedzení. To nie je vždy možné v kamenných obchodoch.

Online máte možnosť prečítať si názory a komentáre (pozitívne aj negatívne) od bývalých zákazníkov predtým, ako uskutočníte svoj nákup. To vám tiež umožňuje lepšie poznať produkt pred jeho nadobudnutím. Môžete získať informácie o skutočnej životnosti pneumatík s hrotmi, o komforte, ktorý poskytujú…

Ako namontovať moje pneumatiky kúpené online?

Rovnako ako kamenný obchod, online obchod vám môže ponúknuť službu montáže pneumatík. Keď u nás uskutočníte nákup, naša sieť autoservisov je k dispozícii, aby vám pomohla namontovať vaše nové pneumatiky. Staráme sa o doručenie pneumatík partnerovi podľa vášho výberu. Tento posledný sa s vami okamžite po doručení spojí na dohodnutie termínu.

Čo si zapamätať? V zime sú pneumatiky s hrotmi praktickým riešením pre lepšiu trakciu na klzkých alebo námrazových cestách. Sú zárukou bezpečnosti, lepšej jazdnej stability a pohodlia pri jazde. Na Pneuleader.sk máte prístup k bohatej kolekcii pneumatík s hrotmi vysokej kvality. Vyberte si teraz a využite najlepšie ceny na trhu.

LiveChat
Whatsapp Messenger