Vyhľadávať podľa rozmeru

Nákup úžitkových/terénnych pneumatík na štvorkolku

Pneuleader.sk vám ponúka široký výber pneumatík v sortimente "úžitkové/terénne pneumatiky na štvorkolku". Sledujeme ceny konkurentov a systematicky sa vyrovnávame s najnižšími, aby sme vám poskytli najlepšie ceny.

Dodávka zdarma od 2 pneumatík zakúpených na našej stránke.

Aké sú najlepšie úžitkové/terénne pneumatiky na štvorkolku?

  • Maxxis Big Horn
  • Sun F A-033
  • Innova Mud Gear
  • Carlisle ACT
  • Artrax Countrax

Najobľúbenejšie rozmery:

Užitkové štvorkolky sú vo všeobecnosti ťažšie ako štvorkolky typu dráhy alebo voľného času. Taktiež sa pohybujú po náročnejších cestách. Z týchto dôvodov, pri výbere pneumatík pre užitkové štvorkolky, je potrebné vyberať špecifické modely. Medzi tieto patria pneumatiky pre užitkové štvorkolky/všetky cesty, ktoré sú adekvátnou voľbou. Čím sa líšia? Aké sú najlepšie značky pneumatík pre užitkové štvorkolky? Tu je návod, ktorý vám ponúka Pneuleader.sk na pochopenie všetkého o pneumatikách pre užitkové štvorkolky/cesty.

Konštrukcia pneumatík

Pneumatiky pre užitkové štvorkolky/všetky cesty musia byť schopné ťahať ťažké náklady. Musia sa tiež ľahko pohybovať na extrémnych cestách, mäkkých, kamenných alebo blátivých terénoch. Preto je ich dezén vyrezávaný do tvaru V, a majú veľmi veľké bloky v porovnaní s ostatnými typmi pneumatík pre štvorkolky.

Vďaka rozmerom a tvaru blokov, pneumatiky pre užitkové štvorkolky majú veľmi veľkú priľnavosť a schopnosť odstraňovať nečistoty. Takto môžu pokračovať na turistických chodníkoch a náročných trasách bez problémov.

Pokiaľ ide o ich profil, je vo všeobecnosti zaoblený. Takto majú pneumatiky veľkú stabilitu na svahovitých cestách a dobrú odolnosť na ťažko prejazdných cestách. Avšak, aby mohli vozidlá tiež pohodlne jazdiť na ceste, mimo náročných ciest, tento typ pneumatiky má pomerne plochý profil, hoci je menej plochý ako ten na športových štvorkolkách.

Potrebný tlak v pneumatikách pre štvorkolky

Potrebný tlak pre fungovanie pneumatík pre štvorkolky sa líši v závislosti od typu pneumatiky. Pre pneumatiky pre užitkové štvorkolky je potrebný tlak medzi 0,2 a 0,5 bar, zatiaľ čo pre ostatné modely sú potrebné nasledujúce hodnoty :

  • Tlak medzi 0,4 a 0,9 bar pre pneumatiky pre štvorkolky na cestu ;
  • Tlak medzi 0,4 a 0,7 bar pre športové pneumatiky pre štvorkolky ;
  • Tlak medzi 0,2 a 0,4 bar pre pneumatiky pre štvorkolky na voľný čas.

Ako interpretovať označenia na pneumatike pre užitkovú štvorkolku/cestu ?

Pri kúpe pneumatík pre štvorkolky, ktoré zodpovedajú charakteristikám vášho vozidla, musíte dešifrovať údaje, ktoré sa nachádzajú na modeli, ktorý vás zaujíma a porovnať ich s modelom, ktorý aktuálne používate. Môžete napríklad čítať označenie : 25 x 10 – 12 na bokoch modelu. To reprezentuje jeho rozmery. Prvé číslo zodpovedá výške, druhé šírke pneumatiky a tretie udáva priemer disku.

Nájdete tam aj iné označenia ako E4, ktoré označuje, že pneumatika je homologovaná pre cestnú premávku. nPR (n reprezentuje číslo) označuje počet vrstiev modelu. Pre pneumatiky pre užitkové štvorkolky/všetky cesty je počet vrstiev vo všeobecnosti 6, a niektoré modely majú 4. Takže môžete vidieť 6PR, alebo 4PR.

Ak nerozpoznáte správne rozmery vašich aktuálnych pneumatík alebo máte pochybnosti, neváhajte požiadať o radu tím Pneuleader.sk.

Je možné zmeniť rozmery pneumatík pre užitkovú štvorkolku ?

Pri výbere pneumatík je dôležité vždy vyberať exempláre, ktorých rozmery sú prispôsobené priemeru disku vozidla. Niekedy, v zriedkavých prípadoch, bude potrebné zmeniť disk, aby zodpovedal novým pneumatikám, ktoré chcete použiť.

Avšak, aj s vašimi súčasnými diskami, je možné zmeniť rozmery pneumatík, ktoré používate. Väčšie hodnoty pre výšku a šírku kolies môžu zlepšiť jazdné vlastnosti.

Pri zmene rozmerov pneumatík pre užitkové štvorkolky/všetky cesty, zväčšujte rovnakým spôsobom prednú a zadnú časť. Týmto spôsobom sa vyhnete nerovnováhe, ktorá môže zhoršiť komfort jazdy a ohroziť vás.

Navyše, pri zmene rozmerov pneumatík pre štvorkolky na cestu alebo užitkové, všeobecne platí, že disk toleruje viac alebo menej 2 body pre výšku, a 1 bod pre šírku. Avšak, aj keď dodržiavate toto pravidlo, uistite sa pri montáži, že nové kolesá sa nedotýkajú mechanických častí užitkového vozidla.

Napríklad, ak sú pôvodné rozmery 25 x 8 – 12, môžete si vybrať nové modely s rozmermi 26 x 9 – 12.

Kedy je potrebné vymeniť pneumatiky pre štvorkolky na cestu ?

Mnoho znakov vám môže naznačiť, že je najvyšší čas vymeniť pneumatiky pre štvorkolky vášho terénneho SSV alebo poľnohospodárskeho stroja. Defekt je na tomto type kolies skôr zriedkavý. Ale, buďte pozorní k nasledujúcim znakom opotrebenia.

Keď sa opotrebujú, bloky pneumatík pre štvorkolky postupne miznú. V dôsledku toho je počas jazdy menšia trakcia, a to môže byť nebezpečné. Ako pre klasické pneumatiky, legálny limit opotrebenia je 1,6 mm, ak váha vášho vozidla je menšia ako 3,5 tony. Na mnohých modeloch, indikátor opotrebenia ľahko identifikovateľný označením TWI vám bude užitočný na kontrolu stupňa opotrebenia dezénu.

Okrem opotrebenia blokov, môže sa stať, že bok pneumatiky pre užitkové štvorkolky/všetky cesty sa pretrhne. V tomto prípade, je potrebná výmena, pretože oprava nie je možná.

Nakoniec, vymeňte obe pneumatiky na rovnakej náprave, ak je rozdiel v opotrebení medzi nimi príliš výrazný (viac ako 5 mm).

Aké sú hlavné značky pneumatík pre užitkové štvorkolky/všetky cesty ?

Vzhľadom na vysokú hmotnosť vozidiel, ktoré musia ťahať a náročné cesty, ktoré musia prejsť, musia byť pneumatiky pre štvorkolky veľmi kvalitné. Preto vám Pneuleader.sk ponúka najlepšie pneumatiky vybrané z katalógov spoľahlivých značiek.

Jednou z tých, ktoré majú dobrú povesť je Maxxis. Medzi našimi ponukami nájdete najpredávanejší produkt tohto výrobcu : Maxxis Big Horn. Má uhlové a dobre rozmiestnené bloky, na dezéne a ramenách. Táto konfigurácia mu umožňuje byť perfektný pre blátivé oblasti alebo kamenné cesty, a udržiavať maximálnu trakciu napriek prekážkam.

Sun F je ďalšia veľká značka, ktorej model A-033 je veľmi populárny. S agresívnymi, a nesmerovými dezénmi, je to výnimočná off-road pneumatika, ktorá ponúka maximálnu priľnavosť k povrchu a plynulú jazdu.

Katalóg Innova tiež ponúka pneumatiky pre užitkové štvorkolky/všetky cesty vysokej kvality. Na blátivých cestách, s množstvom prekážok, profil samočistiaci Mud Gear od Innova ponúka napríklad dobré výkony.

Môžete tiež vybrať značky ako Carlisle (s modelom ACT, All Condition Tire, homologovaný pre cestnú premávku) a Artrax (s pneumatikou Countrax). Títo výrobcovia ponúkajú produkty, ktoré majú dobrý pomer cena/kvalita.

Nechejte si namontovať pneumatiky profesionálmi

Pneuleader.sk vám ponúka dopravu zdarma pri kúpe 2 rovnakých pneumatík, do 24-72 hodín. Aby sme vám pomohli s montážou vašich pneumatík s ľahkosťou, máme partnerstvá s približne 100 garážami vo Slovensku. Nie všetky vedia namontovať pneumatiky pre štvorkolky, musíte zaškrtnúť filter pre štvorkolky.

S našou sieťou partnerov, môžete vo všeobecnosti nájsť za najlepšie ceny centrum montáže pneumatík menej ako 5 km od vás. Sú tiež ponúkané ďalšie služby užitočné pre údržbu vášho užitkového vozidla, poľnohospodárskeho stroja alebo štvorkolky používaného na cestách.

Okrem samotnej montáže, profesionálny mechanik sa tiež postará o vyváženie a ventilovanie. Vyváženie je povinné pre turistické pneumatiky, aby sa predišlo vibráciám. Ale pre pneumatiky pre štvorkolky, operácia je odporúčaná len ak jazdíte po ceste. Dobré ventilovanie umožňuje pneumatike udržať jej tesnosť. Ventil tiež podstupuje veľa tlaku počas jazdy. Dobré ventilovanie je preto dôležité, aby ste mohli jazdiť v bezpečí.

Ako predĺžiť životnosť pneumatík pre užitkové štvorkolky/všetky cesty ?

Terénne SSV, poľnohospodárske vozidlá a štvorkolky používané na cestách sa používajú na cestách a chodníkoch v zlom stave. To urýchľuje opotrebenie pneumatík. Avšak, okrem toho, životnosť vašich pneumatík závisí od niekoľkých parametrov vrátane vášho štýlu a rýchlosti jazdy, zaťaženia, ktoré pneumatiky nesú a kvality gumených pneumatík. Preto, aj keď si vyberáte pneumatiky, ako tie, ktoré predáva Pneuleader.sk, s gumami vysokej kvality, nezaťažujte svoje vozidlo nadmieru.

Je tiež dôležité kontrolovať tlak v pneumatikách aspoň raz za mesiac. Dobrý tlak vám umožní predísť čo najviac prasknutiu a predčasnému opotrebeniu pneumatík, ako aj strate kontroly nad vozidlom.

Keď zistíte stratu tlaku viac alebo menej významnú, môžete sa obrátiť na jedno z partnerských centier našej značky. Profesionál potom môže skontrolovať, či nie sú malé perforácie, alebo únik vzduchu (ventil, oblasť kontaktu pneumatika/disk…) a vykonať možné opravy včas.

Na záver, pri nákupe pneumatík na internete pre štvorkolky, užitkové a SSV, dôverujte Pneuleader.sk a našim spoľahlivým partnerom.

LiveChat
Whatsapp Messenger