Vyhľadávať podľa rozmeru

Nákup rekreačných/terénnych pneumatík na štvorkolku

Pneuleader.sk vám ponúka široký výber pneumatík v sortimente "rekreačné/terénne pneumatiky na štvorkolku". Sledujeme ceny konkurentov a systematicky sa vyrovnávame s najnižšími, aby sme vám poskytli najlepšie ceny.

Dodávka zdarma od 2 pneumatík zakúpených na našej stránke.

Aké sú najlepšie rekreačné/terénne pneumatiky na štvorkolku?

 • Carlisle Trail Wolf
 • Carlisle Mud Wolf
 • BKT AT-112
 • BKT AT-110
 • SUN F A041
 • SUN F A031
 • SUN F A027
 • SUN F A017
 • SUN F A011
 • SUN F A013
 • SUN F A004
 • Kenda K585 Bounty Hunter HT Radial
 • Kenda K530 Pathfinder

Najobľúbenejšie rozmery:

Quad potrebuje adekvátne pneumatiky, aby mohol jazdiť na rôznych typoch terénov. Napríklad, na jazdu na trati, musia byť pneumatiky na quad nutne vybavené hrotmi. Tieto umožňujú vozidlu medzi iným ľahko odstraňovať zem a nečistoty pre lepšiu jazdu. Ako si vybrať pneumatiky na quad pre voľný čas/trasu? Kedy by sme mali vymeniť kolesá, aby sme sa nevystavovali nebezpečenstvu? Nájdite všetky odpovede v tomto sprievodcovi.

Pneumatiky na quad pre voľný čas/trasu: charakteristiky

Pneumatiky na quad pre voľný čas/trasu sú vybavené hrotmi, ktoré im umožňujú poskytnúť dobrú priľnavosť na väčšine povrchov. Tieto pneumatiky sú ideálne pre vozidlá pre dospelých a tie určené pre deti. Pneumatiky na quad pre voľný čas/trasu sú tiež nazývané mixt pneumatiky na quad, pretože umožňujú ľahko prechádzať z trate na cestu, pre prechádzky. To je dôvod, prečo sú často schválené pre cestnú premávku. Veľmi všestranné, poskytujú optimálny komfort používania na mäkkých a zemnatých povrchoch.

Kedy by som mal vymeniť pneumatiky na quad pre trasu?

Dve situácie vás môžu viesť k výmene pneumatík na vašom štvorkolke.

Keď sú vaše pneumatiky opotrebované

S pribúdajúcimi kilometrami sa guma pneumatík na quad postupne opotrebováva. Toto opotrebenie sa prejavuje postupným zmiznutím hrotov , ktoré pokrývajú povrch behúňa týchto kolies. To zvyčajne spôsobuje stratu priľnavosti vozidla a už nemôžete jazdiť v bezpečí. Brzdná dráha sa tiež stáva dlhšou ako normálne, pretože brzdové platničky sa stávajú neúčinnými.

Ďalším spôsobom, ako skontrolovať stav vašich pneumatík na quad, je sledovať úroveň indikátorov opotrebenia, ktoré sa nachádzajú na ich behúni, medzi hrotmi. Ak sú dosiahnuté, znamená to, že vaše pneumatiky sú úplne opotrebované. Mali by ste ich potom vymeniť, inak riskujete pokutu pri cestnej kontrole, ak to neurobíte. Avšak odporúčame vám, aby ste nečakali, kým vaše gumy dosiahnu úroveň indikátorov opotrebenia na ich výmenu. Akonáhle vaše hroty začnú zaobľovať, premýšľajte o namontovaní nových kolies na vaše vozidlo. Tak nezaznamenáte príliš veľký pokles výkonu alebo slabú trakciu.

Keď sú vaše pneumatiky na quad prepichnuté

Keď sú nové pneumatiky prepichnuté a nie je možné ich opraviť, musíte ich vymeniť. Môžete čeliť prepichnutiu, ak ostrý predmet prenikne do jedného z vašich kolies a roztrhne ho na strane. To môže spôsobiť výčnelok alebo deformáciu štruktúry pneumatiky, čo robí jazdu ťažkou, ba dokonca nemožnou (po strate tlaku).

Navyše, keďže pneumatiky na quad zvyčajne nemajú dušu, odporúča sa ich vymeniť ak ste ich už mnohokrát opravovali. Takto sa vyhnete zlej jazde a mnohým nepríjemným situáciám.

Ako zistiť rozmery mojich pôvodných pneumatík na quad pre voľný čas/trasu?

Zistenie rozmerov vašich pôvodných pneumatík na quad pre voľný čas/trasu vám bude veľmi užitočné pri nákupe vašich nových kolies. Tieto informácie môžete použiť na rýchle nájdenie toho, čo potrebujete pomocou vyhľadávacieho nástroja na Pneuleader.sk. Údaje týkajúce sa rozmerov pneumatiky na quad sa nachádzajú na jej boku. Sú zobrazené nasledovne: 22/10-12.

Tieto čísla reprezentujú postupne:

 • Výšku kolesa;
 • Šírku pneumatiky (z jednej strany na druhú);
 • Priemer disku.

Všetky tieto hodnoty sú vyjadrené v palcoch. Je to teda označenie mierne odlišné od rozmerov pneumatík na auto.

Môžem zmeniť rozmery mojich pneumatík na quad pre voľný čas/trasu?

Krátka odpoveď na túto otázku je áno. Avšak, existujú určité pravidlá, ktoré treba dodržiavať, keď sa rozhodnete kúpiť pneumatiky s rozmermi odlišnými od tých, ktoré odporúča výrobca vášho quadu.

Po prvé, musíte sa uistiť, že zmena rozmerov sa uskutoční v rovnakých pomeroch vpredu ako vzadu. Inými slovami, ak sa rozhodnete zvýšiť výšku vašich zadných pneumatík o jednotku, musíte urobiť to isté pre tie predné, aby ste obnovili rovnováhu. Ak to neurobíte, riskujete, že vaše vozidlo sa vyrovná a to spôsobí drastickú zmenu správania. Bude pre vás ťažké ho ovládať.

Po druhé, majte na pamäti, že pri zmene rozmerov pneumatík vášho quadu nesmiete prekročiť (viac alebo menej) jednu jednotku na šírku a 2 jednotky na výšku.

Napríklad, ak sú vaše pôvodné kolesá s rozmermi 25/8-12, môžete si vybrať nové pneumatiky s rozmermi 27/9-12.

Samozrejme, budete musieť tiež dbať na to, aby vaše nové pneumatiky nedotýkali rámu quadu, nad kolesom.

Ako si vybrať pneumatiky na quad pre voľný čas/trasu?

Aby ste si mohli správne vybrať pneumatiky na quad pre voľný čas/trasu s dobrou životnosťou z existujúcich radov na trhu, tu sú niektoré základné kritériá:

 • Schválenie;
 • Tvar profilu;
 • Počet vrstiev (alebo záhybov);
 • Konfigurácia hrotov.

Schválenie

Ak chcete plne využiť svoj quad na verejných cestách, musíte vybrať schválenú pneumatiku na quad. Prečo je to dôležité? Po prvé, pretože je to potrebné na jazdu na verejných cestách. Ak riadite quad vybavený pneumatikami, ktoré nie sú schválené na verejnej ceste, riskujete pokutu pri cestnej kontrole. Navyše, nebudete v bezpečí, pretože pneumatiky, ktoré nie sú schválené pre cestnú premávku, neboli navrhnuté na tento účel. Nakoniec, v prípade nehody by vaša poistka mohla byť zamietnutá.

Takže, ako rozpoznať modely pre quady schválené pre cestnú premávku v radoch pneumatík na predaj? Stačí skontrolovať, či majú nápis E4 na ich bokoch. Odporúčame vám vždy vyberať tieto typy pneumatík.

Tvar profilu

Pneumatika na quad pre trasu môže mať plochý alebo vypuklý profil v závislosti od vašich preferencií. Vo všeobecnosti, kolesá, ktoré majú plochý profil, dobre sa držia na ceste a umožňujú vozidlu, ktoré sú vybavené, zvýšiť trakciu. Avšak, sú to pneumatiky, ktoré výrazne znižujú komfort jazdy a sťažujú zmeny smeru. Preto vám odporúčame, aby ste ich nevyberali, ak hľadáte pneumatiky na vybavenie vašich predných kolies. Na druhej strane, sú veľmi výkonné, keď sú namontované vzadu.

Pneumatiky s vypuklým profilom sa naopak dokonale prispôsobujú rôznym typom terénu (vďaka ich forme) a ne ztuhujú riadenie vozidla. Na druhej strane, ponúkajú obmedzené výkony v oblasti priľnavosti a trakcie. Tieto pneumatiky by mali byť namontované na prednej časti vášho quadu.

Počet vrstiev

Vrstvy odkazujú na posilňovacie vrstvy, ktoré sú integrované do karkasu pneumatiky. Čím je ich počet vyšší, tým bude vaše koleso pevnejšie a odolnejšie. Majte však na pamäti, že ak si vyberiete novú pneumatiku s veľkým počtom vrstiev, stratíte na pružnosti, a to môže ovplyvniť váš komfort jazdy. Takže uprednostňujete pružnosť a komfort? Alebo skôr odolnosť a stabilitu? Voľba je na vás v závislosti od vašich preferencií.

Konfigurácia hrotov

Hroty sú základné súčasti novej pneumatiky na quad pre voľný čas alebo trasu. Sú to oni, ktorí umožňujú vozidlu správne sa pohybovať. Preto by ste mali starostlivo študovať ich konfiguráciu pri výbere. Vyhnite sa za každú cenu pneumatikám na quad pre voľný čas/trasu, ktorých hroty (individuálne) pokrývajú celú šírku behúňa. Je to zlá konfigurácia, ktorá neumožňuje rýchle odstránenie piesku, blata a nečistôt. Skôr si vyberte gumy, ktorých hroty sú v rôznych tvaroch a veľkostiach.

Objednajte si svoje pneumatiky online na Pneuleader.sk

Aby ste mohli plne využiť svoju vášeň, Pneuleader.sk vám ponúka bohatú kolekciu pneumatík na quad pre voľný čas/trasu od všetkých spoľahlivých značiek. Bez ohľadu na špecifikácie vášho vozidla, nájdete v našom katalógu kolesá, ktoré budú kompatibilné. Špecialisti na predaj pneumatík online, distribuujeme produkty výrobcov renomovaných značiek ako Kenda, SUN F, Carlisle, Maxxis, Cheng Shin

Na Pneuleader.sk, vám ponúkame výrobky od veľkých značiek pneumatík bez príplatku. Neustále berieme do úvahy ceny, ktoré uplatňujú naši konkurenti, aby sme vám mohli ponúknuť najnižšie ceny na trhu.

Poštovné je zdarma, ak si kúpite 2 alebo viac pneumatík. Okrem predaja lacných pneumatík, sme tiež schopní vám pomôcť s montážou vašich nových kolies za najlepšie ceny. Skutočne, môžete ísť do garáže, ktorá je partnerom Pneuleader.sk. Máme partnerstvo s mnohými montážnymi centrami (viac ako 100) umiestnenými po celom Slovensku.

Ak chcete ušetriť čas, môžete si nechať doručiť svoju objednávku priamo do partnerskej garáže v blízkosti vášho bydliska. Hneď ako dorazia vaše pneumatiky, budete kontaktovaný na dohodnutie termínu. Okrem montáže pneumatík, mechanici môžu tiež vykonať mnoho opráv na vašom štvorkolke.

Urobte teda bez ďalšieho odkladu výber najlepších pneumatík prispôsobených vášmu vozidlu z našej širokej ponuky produktov, aby ste získali veľmi dobrý pomer kvality/ceny.

LiveChat
Whatsapp Messenger