Vyhľadávať podľa rozmeru

Čo je protektorovaná pneumatika?

Protektorovanie je technika, ktorá umožňuje predĺžiť životnosť pneumatík. Spočíva v tom, že behúň ojazdenej pneumatiky sa nahradí novým behúňom, pričom kostra pneumatiky sa zachová.Táto operácia je vhodná jedine pre znovupoužiteľné ojazdené pneumatiky.

Protektorované pneumatiky: dá sa na ne spoľahnúť?

Všetky protektorované pneumatiky podliehajú prísnej kontrole. Od januára 2002 prechádzajú dokonca rovnakými výkonnostnými a bezpečnostnými testami ako nové pneumatiky pred ich uvedením do predaja. Označenie « retread » (protektorovaná) je povinné.

Výhody Nevýhody
Ekonomické

(o 40 % lacnejšie v porovnaní s novými)
Hluk
Protektorované pneumatiky sú vo všeobecnosti mierne hlučnejšie
Ekologické
(redukcia pneumatického odpadu)
Brzdenie
Výkony môžu byť o niečo nižšie v porovnaní s novými pneumatikami

Protektorovanie je určené najmä pre nákladné vozidlá (85 %). Protektorované pneumatiky pre osobné vozidlá predstavujú iba 12 % z celkového predaja.

Najlepšie značky pre váš nákup protektorovaných pneumatík

Pneu Leader vám odporúča viaceré značky pneumatík, renomované hlavne v oblasti protektorovania.

Marangoni Táto talianska značka dokonale ovláda proces výroby protektorovaných pneumatík. Zaručuje výkony rovnajúce sa novým výrobkom. Overená jednotka v oblasti protektorovania. Doživotná záruka od Marangoni na zakúpené pneumatiky sa vzťahuje na akékoľvek poškodenie vyplývajúce z normálneho používania na vozovke alebo na výrobnú chybu.
Blackstar Značka Blackstar je francúzska značka pneumatík, špecializovaná na protektorovanie. Je lídrom v tejto oblasti, známa najmä svojimi protektorovanými pneumatikami pre vozidlá 4x4.
Laurent Táto značka je špecializovaná na priemyselné protektorovanie pneumatík. Jedná sa o francúzsku filiálku skupiny Michelin.
Goodyear - Dunlop Protektorovanie hlavne pre nákladné vozidlá. Optimálna kvalita.
Insa Turbo Táto značka pôsobí na trhu protektorovaných pneumatík už od roku 1988. Je uznávaná pre svoju špičkovú technológiu, ktorá umožňuje produkovať mimoriadne kvalitné pneumatiky.

Z čoho pozostáva protektorovanie?

Protektorovanie je technika zložená z troch rôznych fáz:

1 Brúsenie Táto operácia nastáva po odstránení ojazdeného behúňa. Pomocou špeciálneho náradia sa zbrúsia poškodené miesta na kostre pneumatiky.
2 Vyplňovanie a oprava Vyplňovanie spočíva v nahradení zbrúsených častí novými materiálmi. (plášť, výstuhy)
3 Protektorovanie Protektorovanie je fáza, počas ktorej sa aplikuje nový kaučukový materiál na celú plochu behúňa. Operácia je podporovaná počítačom.

LiveChat
Whatsapp Messenger