Vyhľadávať podľa rozmeru

Nákup pneumatík na skútre

Pneuleader.sk vám ponúka široký výber pneumatík v sortimente "pneumatiky na skútre". Sledujeme ceny konkurentov a systematicky sa vyrovnávame s najnižšími, aby sme vám poskytli najlepšie ceny.

Bezplatná dodávka 1. pneumatiky na skúter zakúpenej na našej stránke.

Aké sú najlepšie pneumatiky na skútre?

 • Michelin City Grip
 • Bridgestone Battlax scooter
 • Pirelli Diablo Scooter
 • Dunlop Scootsmart
 • Heidenau K66
 • Heidenau K66 M+S Snowtex
 • Bridgestone Hoop B02 Pro
 • Bridgestone Battlax TH01
 • Metzeler Feelfree

Najobľúbenejšie rozmery:

Skúterové pneumatiky majú tendenciu sa opotrebovávať pomerne rýchlo. Preto je dôležité ich dobre vybrať, aby ste ich mohli používať dlhú dobu. Aké kritériá treba zohľadniť pri výbere najlepšej pneumatiky pre skúter? Ako ju udržiavať? Nižšie nájdete praktické rady od Pneuleader.sk.

Prečo si starostlivo vyberať skúterové pneumatiky?

Na rozdiel od iných typov dvojkolesových motocyklov je skúter určený na jazdu v meste. Komfort vodiča je preto to, čo najviac zaujíma výrobcov. Preto bol každý aspekt vozidla, vrátane dizajnu kolies, premyslený s dôvtipom. Práve preto sú rozmery skúterových pneumatík výrazne menšie ako rozmery kolies klasických motocyklov. Avšak, aj keď táto vlastnosť umožňuje vodičovi cítiť sa na ceste pohodlnejšie, môže sa rýchlo stať nevýhodou, keď sa pneumatiky začnú opotrebovávať. Navyše, ak pneumatiky vášho skútera nie sú dobrej kvality, budete mať problémy s jazdou v období dažďa.

Preto je dôležité, aby ste si starostlivo vyberali skúterové pneumatiky. Mali by ste uprednostňovať kvalitu skôr ako cenu pneumatík. Jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť, je zvoliť si pneumatiky od uznávaných značiek : Michelin, Dunlop, Pirelli, Bridgestone, Metzeler… Ak si vyberiete pneumatiky od týchto prestížnych výrobcov dostupných na Pneuleader.sk, máte istotu, že získate kvalitné diely, ktoré budete používať dlhú dobu.

Okrem značky existujú aj ďalšie rovnako dôležité kritériá, ktoré treba zohľadniť pri hľadaní pneumatík vhodných pre vaše dvojkolesové vozidlo.

Skúterové pneumatiky: zohľadnenie rozmerov pre správny výber

Predtým, než si vyberiete akúkoľvek pneumatiku, musíte predovšetkým poznať rozmery, ktoré zodpovedajú vášmu skúteru. Ak nemôžete overiť rozmery na pôvodnej montáži, môžete ich nájsť v manuáli na použitie skútera.

Treba poznamenať, že obe kolesá skútera nemajú rovnaký priemer, a preto ani rozmery pneumatík nie sú rovnaké. Ak vezmeme ako príklad Honda Forza (jeden z najpredávanejších skúterov vo Francúzsku), rozmery pneumatík sú 120/70-15 vpredu a 140/70-14 pre zadné koleso.

Prvé číslo v každej referencii označuje šírku sekcie odporúčanú výrobcom. Takže v prípade Forza je odporúčaná šírka 120 mm vpredu a 140 mm vzadu. Je však možné použiť širšie pneumatiky, pokiaľ neotierajú rám vášho stroja. Naopak, užšie pneumatiky môžu ovplyvniť výkony skútera. Neváhajte sa informovať u svojho mechanika predtým, ako si vyberiete pneumatiky alternatívnej veľkosti.

Čo sa týka druhého čísla, zodpovedá pomeru medzi výškou a šírkou sekcie pneumatík. V prípade Honda Forza by normálna výška mala predstavovať 70 % šírky. Nakoniec, čísla 15 vpredu a 14 vzadu označujú vnútorný priemer pneumatík.

Tieto rozmery sa líšia od skútera k skúteru. Pamätajte, že dodržiavanie odporúčaní návrhára je nevyhnutné, ak chcete jazdiť bezpečne. Skutočne, významná zmena veľkosti pneumatík môže mať vplyv na maximálnu rýchlosť vášho skútera, a dokonca aj na jeho spotrebu paliva.

Poznať indexy nosnosti a rýchlosti

Rovnako ako rozmery, indexy nosnosti a rýchlosti sú informácie, ktoré treba zohľadniť pre správny výber vašich skúterových pneumatík. Prvý ukazuje maximálnu nosnosť, ktorú môže pneumatika uniesť.

Čo sa týka indikátora rýchlosti, ide o abecedný kód, ktorý umožňuje odhadnúť maximálnu rýchlosť, ktorú môžete dosiahnuť s vašou pneumatikou. Napríklad index K na gume znamená, že môže jazdiť rýchlosťou nižšou alebo rovnou 110 km/h.

Ak chcete zistiť, aké indexy nosnosti a rýchlosti by ste mali vybrať, najlepším riešením je odkazovať sa na pôvodnú pneumatiku.

Vyberať si pneumatiky podľa klimatických podmienok

Pre bezpečnú a pohodlnú jazdu s dobrou jazdnou stabilitou by ste mali vyberať svoje skúterové gumy podľa ročného obdobia. Pri výbere pneumatík máme na výber medzi :

 • Letné skúterové pneumatiky ;
 • Zimné skúterové pneumatiky ;
 • Skúterové pneumatiky na všetky ročné obdobia alebo všesezónne pneumatiky.

Ako naznačuje ich názov, letné pneumatiky sú navrhnuté na jazdu po suchých povrchoch v letnom období. Tieto gumy sú často veľmi odolné, ak sa o ne dobre staráte.

Čo sa týka zimných pneumatík (ktoré často nesú označenie M+S), sú určené na použitie keď teplota klesne pod 7 °C. Guma je mäkká a zabraňuje šmyku na mokrom alebo zasneženom povrchu. Vezmite na vedomie, že tento typ pneumatík je menej odolný ako prvý, najmä ak ste zvyknutí jazdiť v meste.

Hoci nie je taký výkonný ako zimná alebo letná pneumatika, všesezónna pneumatika je voľbou, ktorú by ste mali urobiť, ak nechcete meniť koleso medzi dvoma ročnými obdobiami. Môže jazdiť po suchom, zasneženom alebo mokrom povrchu.

Kde kúpiť skúterové pneumatiky?

Keď už viete, aký typ skúterových pneumatík potrebujete, zostáva už len nájsť predajné miesto. Na to existuje niekoľko možností :

 • Nákup v obchode patriacom značke ;
 • Nákup v špecializovanom kamennom obchode predávajúcom náhradné diely viacerých značiek ;
 • Nákup online.

Prvá možnosť môže byť praktická, ak už máte svoje preferencie v oblasti značiek. V tomto prípade stačí ísť do najbližšieho obchodu Michelin alebo Kenda (podľa vášho výberu), vybavený informáciami o skúterových pneumatikách, ktoré hľadáte. Avšak, nákupná cena môže byť vysoká.

Druhá a posledná možnosť majú niečo spoločné. V kamenných obchodoch, rovnako ako na e-commerce stránkach, môžete vyberať medzi viacerými značkami. Avšak, nákup online je jednoznačne najlepším riešením, ak berieme do úvahy mnohé výhody, ktoré ponúka.

Na začiatok, stránky na predaj pneumatík online ponúkajú širokú škálu produktov rôznych značiek. Na Pneuleader.sk, máme k dispozícii viac ako 200 značiek pneumatík, od najpopulárnejších po menej známe širokej verejnosti. Poskytujeme vám všetky informácie, ktoré potrebujete na porovnanie rôznych značiek predtým, ako urobíte svoju objednávku. Kúpa vašich gúm online vám tiež umožňuje ušetriť peniaze. Na Pneuleader.sk, neustále sledujeme ceny našich konkurentov, aby sme vám mohli ponúknuť najnižšie ceny na trhu.

Okrem prístupu k produktom veľkých značiek, ďalšou výhodou online nákupu je možnosť objednať a doručiť kdekoľvek. Doručovatelia Pneuleader.sk sú k dispozícii do 72 hodín maximálne, bez ohľadu na vaše miesto pobytu vo Francúzsku. Podľa vašich potrieb vás tiež spojíme s montážnym strediskom v blízkosti, aby výmena vašich skúterových pneumatík bola vykonaná podľa pravidiel umenia.

Ako správne udržiavať skúterové pneumatiky?

Opotrebenie dezénu je hlavným nepriateľom pneumatík skútera. Ak chcete predĺžiť životnosť týchto posledných, musíte dodržiavať určité opatrenia. Ako na to?

Vyváženie pneumatík pri montáži

Je bežné, že jednotlivci menia svoje kolesá sami, bez toho, aby využívali služby odborníka. Samozrejme, je to riešenie, ktoré znižuje vaše výdavky, ale najmenšia chyba vás môže stáť veľa. Napríklad, ak vyváženie nie je správne vykonané, vaše pneumatiky sa rýchlo opotrebujú a budete musieť ich znova vymeniť po niekoľkých mesiacoch. Je teda nevyhnutné, aby bol tento nastavenie veľmi dobre vykonaný pri montáži, ak chcete používať svoje nové kolesá dlhú dobu.

Po montáži pneumatík vám tiež odporúčame jazdiť opatrne po určitú dobu, aby sa vaše gumy mohli efektívne zotrvačiť. Skutočne, nové gumy sú menej stabilné. Preto by ste mali jazdiť približne 50 až 200 kilometrov predtým, ako dosiahnu optimálnu úroveň výkonu.

Pravidelne upravujte tlak vzduchu vo vašich zariadeniach

Úroveň tlaku vzduchu ovplyvňuje životnosť pneumatík a dokonca aj jazdnú stabilitu. Ak je tlak nedostatočný, maximálna rýchlosť vášho skútera sa zníži a to povedie k vysokej spotrebe energie. V tomto prípade opotrebenie pneumatík bude veľmi rýchle. Na pripomenutie, odporúča sa nafúkať vaše pneumatiky tlakom od 1,9 do 2,5 baru pre predné a 2,5 do 2,9 baru pre zadné (podľa typu skútera).

Tlak vzduchu v skúterových pneumatikách rýchlo klesá pri ich používaní. Preto by ste mali pravidelne kontrolovať tento faktor po prejdení dlhých vzdialeností.

Čo si zapamätať o pneumatikách skútera?

Jazda so skúterovými pneumatikami bez dezénu je porušením cestnej premávky. Zvyšujú tiež brzdné vzdialenosti. Ak si všimnete, že vaše kolesá sú opotrebované, vymeňte ich bez ďalšieho odkladu. V katalógu Pneuleader.sk nájdete rôzne modely a značky nových pneumatík, ktoré zodpovedajú rozmerom vášho dvojkolesového vozidla a majú dobrú životnosť.

LiveChat
Whatsapp Messenger