Vyhľadávať podľa rozmeru

On-line nákup letných pneumatík

Nájdite na našej stránke viac ako 100 značiek a tisíce letných pneumatík na sklade za najlepšiu cenu.

Viete, kedy je potrebné vymeniť letné pneumatiky?

Keď je hĺbka hlavnej drážky vašich pneumatík menšia ako 3 mm, ich výkon klesá: sú nestabilné na mokrom povrchu, majú zhoršené držanie vozidla, dlhšiu brzdnú dráhu, zníženú trakciu...

Na našej stránke nájdete veľmi široký výber letných pneumatík. Zaradili sme ich do troch radov, ktoré vám uľahčia vaše vyhľadávanie:

 • Rad "Prémiové": spája známych výrobcov, ako sú Michelin, Continental Goodyear, Bridgestone, Pirelli...
 • Rad "Kvalitné": zahŕňa známych výrobcov, ktorí sú často v druhom slede alebo patria medzi "Prémiových" výrobcov, ako sú Uniroyal, Barum, Kleber, Firestone…
 • Rad "Ekonomické": zahŕňa ázijských výrobcov alebo výrobcov s nízkymi cenami, ako sú: Ling Long, Westlake, Landsail, Hifly, Goodride...

Sú lacné pneumatiky dobré?

Všetky pneumatiky boli bez ohľadu na ich cenu overované rovnakými homologizačnými testami a splnili požiadavky európskych noriem. "Nízkonákladové" pneumatiky poskytujú podľa špecializovanej tlače a mnohých priaznivých recenzií našich zákazníkov uspokojivé výkony. Nemáte dôvod sa obávať.

Kde môžem kúpiť lacnejšie letné pneumatiky?

Pneuleader.sk sleduje konkurenciu a denne vyrovnáva najnižšie ceny, aby ste počas celého roka mohli profitovať z najlepšej ceny! Porovnajte si recenzie a ceny, prečítajte si nášho sprievodcu výberom najlepších letných pneumatík a vyberte si. Dodanie sa môže uskutočniť na adresu podľa vášho výberu alebo do jedného z našich partnerských pneuservisov. Na Pneuleader.sk si určite nájdete letné pneumatiky a vždy za najlepšiu cenu.

Aké letné pneumatiky si mám kúpiť pre moje vozidlo?

 • Goodyear Efficientgrip Performance
 • Hankook Ventus Prime 3 K125
 • Hankook Kinergy ECO K425
 • Dunlop Sport Bluresponse
 • Michelin Energy Saver +
 • Michelin Primacy 4
 • Firestone Roadhawk
 • Kleber Dynaxer HP3
 • Uniroyal Rainsport 3
 • Falken Ziex ZE310 Ecorun
 • Vredestein Sportrac 5
 • Landsail LS388
 • Nexen N'Blue HD Plus
 • Linglong GreenMax HP010
 • Rovelo RHP-780P
 • Goodride Sport SA-37

Najobľúbenejšie rozmery:

Kvalita a vlastnosti pneumatík auta prispievajú k pohodlnej jazde a bezpečnosti pasažierov. Z tohto dôvodu je dôležité vybrať pneumatiky, ktoré sú prispôsobené každému ročnému obdobiu. Takže keď príde letná sezóna, letné pneumatiky sa stávajú nevyhnutnými, aby sa prispôsobili klimatickým podmienkam. Chcete vedieť viac? Tento podrobný sprievodca vám poskytne množstvo informácií, ktoré vám pomôžu všetko vedieť o letnej pneumatike, aby ste mohli správne vybrať a správne ju používať.

Letná pneumatika: čo je na nej špeciálne?

Letná pneumatika je navrhnutá tak, aby poskytovala veľmi dobrú priľnavosť k ceste za meteorologických podmienok, ktoré sa vyskytujú od jari do jesene. V skutočnosti je to štandardná pneumatika, ktorá je dodávaná s väčšinou nových alebo ojazdených vozidiel pri dodaní.

Vlastnosti letnej pneumatiky

Aby sme rozpoznali letné pneumatiky a odlišili ich od iných typov pneumatík, skúmame tri hlavné parametre:

 • Vzor behúňa. Skutočne, behúň letnej pneumatiky má menej lamel a menej hlboké vzory ako zimná pneumatika.
 • Použité materiály sú odlišné ako u zimnej pneumatiky, je navrhnutá na fungovanie pri teplotách vyšších ako 7 °C, na suchých a mokrých povrchoch. Pod touto teplotou letná pneumatika stráca svoju efektivitu.

Vzor behúňa

Letné pneumatiky majú menej lamel ako zimné pneumatiky. Táto štruktúra im skutočne umožňuje lepšie sa prichytiť k ceste, zatiaľ čo pozitívne ovplyvňuje brzdenie.

Menej vzorov na behúni poskytuje väčšiu priľnavosť k ceste za suchého počasia. Dávajte však pozor na to, aby ste dobre skontrolovali hĺbku vzorov pomocou indikátora opotrebenia. S opotrebovanými letnými pneumatikami sa výrazne zvyšuje riziko aquaplaningu.

Existujú označenia pre letné pneumatiky?

Kolesá vozidla môžu niesť rôzne špecifické označenia. Tieto môžu byť pictogramom troch špičiek so snehovou vločkou, 3PMSF (pre zimné pneumatiky) alebo označením ALL SEASON. Avšak na rozdiel od iných modelov, letné pneumatiky nemajú žiadne typické označenie, ktoré by indikovalo sezónu, počas ktorej by sa mali používať. Zoznam označení, ktoré môžu byť na boku pneumatík, nájdete v našom sprievodcovi tu.

Výhody letných pneumatík

V porovnaní s modelmi na zimu alebo na 4 ročné obdobia, keď sú splnené optimálne podmienky použitia, letná pneumatika umožňuje lepšiu jazdu. Vďaka svojim vlastnostiam:

 • Brzdí lepšie na suchej ceste ako zimná pneumatika alebo pneumatika na 4 ročné obdobia (ušetríte takmer 2 metre brzdnej dráhy v aglomerácii)
 • Poskytuje väčšie pohodlie vďaka nižšej hladine hluku
 • Umožňuje spotrebovať menej paliva

Nevýhody letných pneumatík

Keď teplota okolia klesne pod 7 stupňov, tento typ pneumatiky už nie je odporúčaný. Za týchto podmienok sa guma stáva tvrdšou a menej pružnou. Jeho priľnavosť k ceste teda klesá. Zimné pneumatiky alebo pneumatiky na 4 ročné obdobia sú potom odporúčané na zabezpečenie vašej bezpečnosti.

Akú veľkosť vybrať pre letné pneumatiky?

Či už máte 4x4, mestské auto alebo SUV, nemali by ste si vyberať akúkoľvek veľkosť pneumatík pre vaše auto.

Ak chcete vedieť, akú veľkosť pneumatík by ste mali vybrať, skontrolujte dokumenty vášho auta, rám dverí alebo kryt nádrže. Veľkosti, ktoré výrobca odporúča, sa tam nachádzajú.

Tu je príklad: 195/65 R15 91 T. Tento nápis označuje, že pneumatika má:

Koľko v priemere stojí letná pneumatika?

Je veľmi ťažké dať odhad ceny pneumatiky, tá závisí od mnohých vecí:

 • Veľkosť pneumatiky
 • Vybraná značka (discount, quality, premium)

Najdôležitejšie je prispôsobiť pneumatiku, ktorú kupujete, vašemu použitiu a očakávaniam. Jazda s čínskou pneumatikou za 30€ nie je žiadny problém, ak používate svoje auto len v meste na krátke trasy. Ak však očakávate výnimočné výkony na okruhu s týmto typom pneumatiky, budete určite sklamaní.

Môžeme používať letné pneumatiky v zime?

Odpoveď už trochu tušíte, však? Ak je všade sneh, námraza, alebo ak pravidelne mrzne, je čas nainštalovať zimné kolesá alebo model na všetky ročné obdobia. Používanie letných pneumatík za týchto podmienok je nebezpečné, pretože zle zrýchľujú, zle brzdia, ľahšie šmýkajú a strácajú trakciu.

Každá pneumatika má skutočne svoje vlastnosti a ak je letná pneumatika navrhnutá tak, aby dokonale priľnula k ceste za teplého počasia, veľmi zle znáša sneh alebo pravidelný dážď.

Kedy je potrebné vymeniť vaše letné pneumatiky?

Prvým faktorom, ktorý môžete zohľadniť pri kúpe nových pneumatík, je vek vašich súčasných kolies. Odporúča sa neprekročiť 10 rokov, aj keď sa domnievame, že ich opotrebenie nie je pokročilé. Skutočne, použitá guma stráca na efektivite, takže môžete mať pneumatiku ďaleko od limitu indikátora, ale s úplne neefektívnou gumou. Navyše, po 5 rokoch pravidelného používania nechajte svoje pneumatiky skontrolovať profesionálnym mechanikom aspoň raz ročne.

Ak chcete zistiť vek vašich pneumatík, musíte sa pozrieť na DOT pneumatiky na boku pneumatík.

Okrem toho, životnosť štandardného modelu závisí od mnohých faktorov, vrátane jeho konštrukcie, typu vozidla, na ktorom je nainštalovaný, klímy, stavu ciest, ako aj vášho štýlu jazdy. Výtlky, nadmerné rýchlosti, náhle štarty a brzdenia ho môžu poškodiť. Pri normálnom používaní očakávajte výmenu každých 20 až 40 000 km v priemere.

Indikátor opotrebenia, ktorým sú pneumatiky vybavené, vám pomáha vedieť, kedy je potrebná výmena. To bude prípad, ak je tento indikátor, ktorý je zvyčajne umiestnený na behúni (približne 1,6 mm hlboko), dosiahnutý.

Ak sú poškodené boky kolies alebo ventily, ak existuje preniknutie 1 cm alebo viac v behúni alebo hernia, mali by ste zvážiť ich okamžitú výmenu.

Nakoniec, posledný príznak, ktorý vás môže upozorniť, je zníženie pohodlia jazdy. Môže sa prejaviť napríklad vibráciami vozidla, znížením stability na ceste alebo menej presným brzdením. Pred dlhou cestou (ako sú dovolenkové výlety) skontrolujte stav vašich pneumatík. Ak máte pochybnosti o vhodnosti opravy alebo výmeny, neváhajte požiadať o radu odborníka.

Čo si nakoniec zapamätať o letných pneumatikách?

Všeobecne platí, že vaše auto je dodávané so štandardnými pneumatikami, tzv. "letnými pneumatikami", štandardnými modelmi, ktoré vám umožňujú pohodlne riadiť vaše auto mimo zimných mesiacov. Tieto pneumatiky sú ideálne na jazdu na akomkoľvek type cesty, v meste aj na diaľnici, pokiaľ je teplota vyššia ako 7° a dažde nie sú bežné vo vašom regióne. Neváhajte nás kontaktovať, ak máte problémy s rozhodovaním o výbere pneumatík. S vaším modelom auta a jeho použitím vám môžeme poradiť, aký typ pneumatiky kúpiť.

Nikdy nezabudnite, že bez ohľadu na typ pneumatík, ktoré používate, je nevyhnutné pravidelne kontrolovať tlak vo vašich pneumatikách. Dokonca aj najlepšia pneumatika, ak je zle používaná, vám nemôže poskytnúť optimálne výkony.

LiveChat
Whatsapp Messenger