Vyhľadávať podľa rozmeru

Nákup homologovaných/cestných pneumatík na štvorkolku

Pneuleader.sk vám ponúka široký výber pneumatík v sortimente "homologované/cestné pneumatiky na štvorkolku". Sledujeme ceny konkurentov a systematicky sa vyrovnávame s najnižšími, aby sme vám poskytli najlepšie ceny.

Dodávka zdarma od 2 pneumatík zakúpených na našej stránke.

Aké sú najlepšie homologované/cestné pneumatiky na štvorkolku?

 • Maxxis M-932 Razr
 • Maxxis MU-01 Zilla
 • Maxxis M-917 Bighorn
 • Maxxis M-933 Razr 2
 • Maxxis MU-10 Bighorn 2
 • Sun f A033
 • Sun f A043
 • Artrax AT-1206 MX Trax Racing
 • Kenda K530 Pathfinder
 • Kenda K587 Bearclaw HTR
 • Kenda K572 Road GO
 • ITP Holeshot XCR

Najobľúbenejšie rozmery:

Ak chcete využiť skutočný výkon vášho štvorkolky, musíte si predovšetkým vybrať dobré pneumatiky. Skutočne, je nepohodlné a nebezpečné jazdiť po mestských cestách s off-road pneumatikami pre náročné terény. Na použitie vášho štvorkolky na ceste, potrebujete pneumatiky homologované na verejné cesty. Tieto sú odlišné od ostatných pneumatík v niekoľkých aspektoch. V tomto sprievodcovi objavte naše odborné rady na nájdenie kvalitných pneumatík.

Aké sú charakteristiky pneumatík quad homologovaných pre cestu?

Ako naznačuje jeho názov, pneumatika quad homologovaná pre cestu je prispôsobená na jazdu na verejnej ceste. Tento typ pneumatiky je podobný klasickým pneumatikám automobilov. Hoci nie je veľmi hlboko zarezaný (na rozdiel od tých, ktoré nájdeme na športových štvorkolkách), je perfektne prispôsobený asfaltu a jeho drážky sú optimalizované na ľahké odvádzanie vody z cesty. Na druhej strane, nie je vhodný pre extrémne cesty. Pneumatiku homologovanú pre cestu rozpoznáme podľa označenia E4 na bokoch.

Okrem pneumatík špeciálne navrhnutých pre cestnú jazdu je možné nájsť aj iné, ktoré sú « všestranné » a niekedy homologované na cestu. Na rozdiel od prvých, tieto sú menej efektívne. Keďže sú určené rovnako pre jazdu v meste ako na extrémnych chodníkoch, ich výkony na ceste sú priemerné. Sú určené na to, aby vám umožnili legálne dostať sa na cestu.

Prečo si vybrať pneumatiky quad homologované na cestu?

Modely pneumatík quad, ktoré získali homologáciu pre cestu, ponúkajú vynikajúci zážitok z jazdy a brzdné dráhy sú optimálne. To teda prispieva k bezpečnosti na cestách. Navyše, to vám umožňuje jazdiť na verejnej ceste bez rizika pokuty alebo imobilizácie vozidla.

Okrem toho, poisťovňa zohľadní tento kritérium pri odškodnení v prípade nehody. Poisťovacie spoločnosti považujú za jediného zodpovedného za vašu nehodu, keď jazdíte na otvorenej ceste s pneumatikami, ktoré nie sú v súlade.

Kedy je potrebné vymeniť pneumatiku quad homologovanú na cestu?

Pneumatiky sú jediné kontaktné body medzi vozidlom a zemou. Ale napriek ich dôležitosti sú často zanedbávané až do momentu, keď nastane výrazná porucha. Pre správne riadenie štvorkolky Diesel alebo na benzín musíte byť pozorní, aby ste vedeli, či je čas vymeniť vaše pneumatiky alebo nie. Niektoré nepredvídateľné situácie, ako je pichnutie pneumatiky, vás nútia vymeniť pneumatiky. Ak je možné ich opraviť, nie je to vždy zrejmé. Ak je bok pneumatiky roztrhaný, výmena je jedinou možnosťou, pretože v tomto prípade nie je možné opraviť.

Okrem porúch, opotrebenie pneumatík vás môže nútiť ich vymeniť. S pribúdajúcimi kilometrami sa hlboké zárezy vašich pneumatík pomaly opotrebúvajú až do úplného zmiznutia. Jazda s pneumatikami v extrémnom stave opotrebenia vás vystavuje významným rizikám. Skutočne, čím sú pneumatiky quad opotrebovanejšie, tým menej je dokonalá trakcia. Najmenší šmyk môže spôsobiť nehodu. Podľa Dopravného poriadku, limit opotrebenia, ktorý nesmie byť prekročený, je 1,6 mm. Ak guma dosiahne tento úroveň, riskujete pokutu v prípade cestnej kontroly. Ohrozujete tiež svoju bezpečnosť.

Poznať rozmery kolies pre výber pneumatík quad

Aby boli vaše pneumatiky perfektne prispôsobené cestnej jazde, musia rešpektovať rozmery odporúčané výrobcom štvorkolky. Stačí skontrolovať informácie uvedené na boku pôvodnej pneumatiky. Zvyčajne sú rozmery (v palcoch) uvedené v tomto formáte: Výška X Šírka - Priemer disku. Tieto posledné sa líšia v závislosti od toho, či sú pneumatiky vpredu alebo vzadu.

Vezmime si príklad Honda TRX250R. Pneumatiky, ktoré sú odporúčané pre tento typ štvorkolky, merajú 20×10-9 pre zadnú a 22×7-10 pre prednú časť.

Na pneumatikách nie sú uvedené len rozmery. Nájdeme tam tiež počet vrstiev/plies. Tento sa zvyčajne pohybuje od 2 do 8 a označuje stupeň tuhosti vybavenia alebo hrúbku boku. Vysoký počet vrstiev znamená robustnosť a odolnosť voči trhlinám. Avšak, v tomto prípade sú pneumatiky menej pružné a budú menej pohodlné pre používateľa.

Pokiaľ ide o pneumatiky pre štvorkolky homologované na cestu s nízkym počtom vrstiev, sú veľmi pružné a ľahko sa odrazia na cestách s deformáciami. Na druhej strane, nie sú vôbec tuhé. Tieto typy pneumatík zle znášajú nárazy. Sú neustále vystavené riziku trhlin.

Je možné zmeniť pôvodné rozmery?

Z jedného alebo druhého dôvodu môžete byť pokúšaní vylepšiť jazdné vlastnosti vášho štvorkolky, aby ste zlepšili zážitok z jazdy. V tomto prípade je zmena pôvodných rozmerov pneumatík najlepším riešením. To je možné v prípade, že nepripočítame viac ako 2 jednotky na výšku a 1 jednotku na šírku. Nad tieto rozmery môžu pneumatiky trenovať o rám vozidla. Takže, ak sú odporúčané rozmery 22x7-10, môžete namontovať pneumatiky o rozmeroch 24×8-10 na vaše disky.

Riziko nerovnováhy je časté, keď meníme rozmery pneumatík. Aby sa toto obmedzilo, nemali by sa meniť rozmery len jednej prednej pneumatiky alebo len jednej zadnej pneumatiky, bez ohľadu na typ vozidla.

Hlboké zárezy: dôležité kritérium pri výbere novej pneumatiky pre quad

Formy hlbokých zárezov, na trhu ich nájdeme stovky. Vo väčšine prípadov si ich používatelia vyberajú podľa ich vzhľadu. Avšak, výber novej pneumatiky by sa nemal obmedzovať len na vzhľad behúňa alebo estetickú formu hlbokých zárezov.

Aby ste mohli plne využiť výkon vášho vozidla, musia pneumatiky ľahko odvádzať vodu, kamene, blato alebo snehové námrazy, ktoré sa do nich dostanú. To je možné len s hlbokými zárezmi dobre rozmiestnenými.

Kúpte si najlepšie pneumatiky od uznávaných značiek

S ohromujúcim počtom radov a značiek pneumatík quad, výber nie je jednoduchý. Aby ste mali všetky šance na svojej strane, vyberte si jednu z veľkých značiek, ktoré sa už osvedčili. Kúpa produktu od dobre známeho výrobcu je zárukou dobrej kvality.

Ak chcete kúpiť pneumatiky quad homologované pre cestu, ktoré majú dobrú životnosť, Maxxis je jednou z najlepších značiek. Existujú aj iní seriózni výrobcovia ako Sun F, Kenda, Artrax a Innova. Duro tiež patrí medzi značky, ktoré ponúkajú veľmi dobrý pomer cena/kvalita.

Kúpte si svoje pneumatiky pre štvorkolky na cestu u Pneuleader.sk

Kúpa náhradných dielov online je možná pre všetky značky štvorkoliek. Pneuleader.sk vám ponúka niekoľko výhod, začínajúc praktickými službami, ktoré ponúka. S našou platformou, už nemusíte chodiť von na výmenu vašich pneumatík quad homologovaných pre cestu. Ak je produkt dostupný, od objednávky po doručenie, nákupný proces je plynulý a rýchly.

Okrem toho, cena našich produktov je nižšia ako v kamenných obchodoch. Skutočne, je možné ušetriť až 30 %, ak nakupujete u Pneuleader.sk namiesto v kamennom obchode.

S katalógom, ktorý obsahuje takmer 200 rôznych značiek, vám ponúkame možnosť nájsť v niekoľkých klikoch pneumatiku podľa vášho výberu.

Okrem toho, spolupracujeme s mnohými automechanikmi umiestnenými po celom Francúzsku. Ak chcete, skúsený odborník s praxou v montáži pneumatík môže zasiahnuť na naše odporúčanie po doručení, či už ste v Nîmes, Paríži, Lyonu, Toulouse, Rennes, Marseille, Caen, Nice alebo v iných mestách Francúzska. Naši partneri môžu tiež vykonať opravy na vašom štvorkolke, ak je to potrebné.

Ako predĺžiť životnosť vašich pneumatík quad?

Jedným z tipov, ako to dosiahnuť, je udržiavať optimálny tlak vzduchu pre pneumatiky vášho štvorkolesového vozidla. Skutočne, tlak pneumatík, či už sú nové alebo nie, má významný vplyv na jazdné vlastnosti a pohon vozidla. V prípade nedostatočného nafúknutia sú výkony vozidla znížené, najmä v zákrutách, a spotreba paliva sa zvyšuje. Naopak, vaša bezpečnosť a bezpečnosť ostatných účastníkov cestnej premávky sú ohrozené.

Pneumatiky nadmieru nafúknuté majú zlú priľnavosť k povrchu a bránia vám v bezpečnej jazde. Preto sa rýchlo opotrebúvajú a môžu prasknúť bez varovania. Pripomíname, že požadovaný tlak vzduchu pre homologované modely sa pohybuje medzi 0,4 a 0,9 bar.

Ak používate svoje vozidlo často, skontrolujte tlak vzduchu každý mesiac. V opačnom prípade môže kontrola prebehnúť vždy, keď chcete ísť na výlet.

Pneumatiky quad homologované pre cestu sa odlišujú od ostatných typov pneumatík svojou pružnosťou a pohodlím ktoré ponúkajú vodičom. Ak chcete vymeniť tie na vašom terénnom vozidle a kúpiť pneumatiky, ktoré budú dobre ťahať na vozovke, neváhajte prehliadnuť katalóg Pneuleader.sk, špecialistu na predaj pneumatík online. Takže, aj keď nie ste mimo cesty, budete môcť využiť optimálny zážitok z jazdy. Poštovné je zdarma pri nákupe 2 identických pneumatík.

LiveChat
Whatsapp Messenger