Vyhľadávať podľa rozmeru

Nákup enduro pneumatík

Pneuleader.sk vám ponúka široký výber pneumatík v sortimente "enduro pneumatiky". Sledujeme ceny konkurentov a systematicky sa vyrovnávame s najnižšími, aby sme vám poskytli najlepšie ceny.

Bezplatná dodávka 1. motocyklovej pneumatiky zakúpenej na našej stránke.

Aké sú najlepšie enduro pneumatiky?

 • Michelin Enduro Competition III
 • Michelin Enduro
 • Metzeler Enduro3 Sahara
 • Metzeler Karoo Extreme
 • Dunlop D908 RR
 • Dunlop Geomax Enduro
 • Metzeler MCE 6 Days Extreme
 • Pirelli Scorpion PRO FIM
 • Bridgestone Gritty ED668

Najobľúbenejšie rozmery:

Enduro je motocyklová športová disciplína, ktorá sa niekedy praktizuje na náročných a veľmi technických cestách. Aby ste sa mohli plne venovať a plne vychutnať pocity, ktoré prináša bez toho, aby ste sa vystavovali nebezpečenstvu, musíte byť dobre vybavení. Hovoriac o vybavení, pneumatiky sú jedným z hlavných prvkov charakterizujúcich enduro motorku. Ich kvalita a stav výrazne ovplyvňujú komfort jazdy a jazdné vlastnosti. Preto by sa nemali vyberať náhodne. Treba zohľadniť niekoľko kritérií. Ktoré? Dozviete sa v tomto sprievodcovi naše dobré rady pre výber najlepších enduro pneumatík.

Aké sú charakteristiky enduro pneumatík?

Enduro pneumatiky sú vybavenie vyrobené z dvoch veľmi výkonných materiálov: gumy a kremičitý piesok. Použitie týchto materiálov umožňuje výrobcom vyrábať pneumatiky, ktorých priľnavosť na suchom alebo mokrom povrchu je oveľa vyššia ako u klasických motokrosových kolies. Charakterizujú ich masívne bloky (na ramenách pneumatiky) a veľmi posilnený dezén. Nakoniec, tieto športové pneumatiky sú vybavené technológiou, ktorá znižuje ich odpor pri valení.

Kedy vymeniť enduro pneumatiky?

Všeobecne platí, že existujú dve situácie, ktoré vás môžu viesť k výmene vašich enduro pneumatík: opotrebenie pneumatík a predčasné poškodenie po defekte.

V prípade opotrebenia

Sú to masívne bloky enduro pneumatík, ktoré im umožňujú poskytnúť vynikajúci jazdný zážitok motocyklistom. Takže, keď tieto základné komponenty začnú zaobľovať, to znamená, že opotrebenie gumy je začalo. V niektorých prípadoch sa toto opotrebenie prejavuje odtrhnutím niekoľkých blokov v dôsledku trenia. Ak jazdíte s týmto typom pneumatiky, výkony vašej motorky môžu byť znížené viac alebo menej výrazne v závislosti od povahy terénu, na ktorom jazdíte enduro. Toto sú teda signály, ktoré by vás mali upozorniť na stav vašich pneumatík.

Ďalším spôsobom, ako zistiť, či vaše vybavenie potrebuje výmenu, je kontrola stavu indikátora opotrebenia (malé gumové výčnelky), ktorý sa nachádza medzi blokmi na behúňu. Ak sú dezény poškodené a indikátory opotrebenia sú dosiahnuté, ste právne povinní vymeniť vaše gumy, inak riskujete pokutu.

Majte tiež na pamäti, že enduro pneumatika, ktorá sa opotrebuje nerovnomerne alebo asymetricky, musí byť vymenená čo najskôr z dôvodu výkonu a bezpečnosti. Brzdné dráhy sú lepšie s dobrými novými pneumatikami, a to je veľmi dôležité pre športovú jazdu, najmä v zákrutách.

Po jednom alebo viacerých defektoch

Praktizovanie endura sa nekoná na rovnej ceste a niekedy vyžaduje jazdu na tratiach, kde sa nachádzajú ostré predmety. Tieto môžu kedykoľvek preniknúť do jednej z vašich vysoce kvalitných pneumatík a zanechať hlboký rez. Ak nie je možná žiadna oprava, je nutné vymeniť poškodenú súčasť.

Aké kritériá treba zohľadniť pri výbere enduro pneumatík?

Pri kúpe najlepšej enduro pneumatiky dobrej kvality musíte zohľadniť určité kritériá. Najdôležitejšie sú: homologácia behúňov, ich rozmery, typ terénu, na ktorom jazdíte a značka vybavenia.

Homologácia

Homologácia je jedným z prvých bodov, ktoré treba skontrolovať pri kúpe enduro pneumatík. Aby ste mohli jazdiť bezpečne a jazdiť na otvorených tratiach, vaše vybavenie musí byť homologované FIM. Toto certifikát je udelený pneumatikám, ktoré úspešne prešli sériou prísnych testov (vykonaných referenčnými organizáciami) umožňujúcich posúdiť ich výkony. Väčšinou sú pneumatiky homologované FIM povinné pre účasť na enduro súťažiach.

Ak nemáte certifikáciu FIM, skontrolujte, či má pneumatika, ktorú sa chystáte kúpiť, číslo DOT na jej boku. Je to označenie pôvodu z USA, ktoré sa čoraz častejšie nachádza aj na pneumatikách vyrobených v Európe. Informuje o pôvode vybavenia, jeho rozmere a dátume výroby. Budete ho potrebovať na účasť v niektorých súťažiach.

Označenie E je zase európskym homologačným označením. Potvrdzuje, že vybavenie spĺňa nariadenie číslo 30 Ekonomickej komisie OSN pre Európu týkajúce sa homologácie pneumatík.

Uvedomte si, že tieto rôzne homologácie nie sú skutočne povinné, ak robíte len preteky na lúke. V tomto prípade, môžete si vybrať akúkoľvek výkonnú pneumatiku.

Rozmery

Ak meníte pneumatiku prvýkrát, môžete sa odvolať na rozmery vašich pôvodných kolies pri výbere a kúpe správnej pneumatiky. Je to najjednoduchšia a najrýchlejšia možnosť. Avšak, ak z akéhokoľvek dôvodu chcete na svoje disky namontovať pneumatiky, ktorých charakteristiky sa líšia od tých vašich pôvodných vybavení, môžete uviesť nové rozmery svojmu predajcovi. Dávajte však pozor, aby ste neprekročili hranice povolené zákonom, pretože okrem sankcií, ktoré riskujete, montáž lacných nevhodných a nízko kvalitných pneumatík na vaše dvojkolesové vozidlo môže byť na ceste nebezpečná.

Rozmery enduro pneumatiky sa zvyčajne prezentujú takto: 140/80-18 70R.

Tu, prvé číslo (140) označuje šírku pneumatiky v milimetroch. Druhý údaj (80) označuje pomer výška/šírka v percentách. Tretia informácia sa týka priemeru disku. Je odhadovaný v palcoch.

Posledné dve značky (70R) označujú index nosnosti a index rýchlosti. Index nosnosti 70 znamená, že nová pneumatika môže uniesť maximálnu hmotnosť 335 kg. Označenie R znamená, že pneumatika kolesa môže jazdiť maximálnou rýchlosťou 170 km/h.

Takže, ak máte pochybnosti o výkonoch pneumatiky, môžete skontrolovať tabuľky indexov rýchlosti a nosnosti (dostupné na internete), aby ste sa uistili, že produkt skutočne zodpovedá vašim potrebám.

Typ terénu

Charakteristiky terénu, na ktorom často jazdíte, by vás mali viesť pri výbere vašich enduro motocyklových pneumatík. Ak sa pohybujete veľa na veľmi klzkých, mäkkých alebo vlhkých terénoch, môžete si vybrať model mäkkých enduro pneumatík, ktoré majú bloky vzdialené od seba. To umožní rýchle odstránenie blata, vody a piesku bez toho, aby ste museli robiť ďalšie manévre.

Ak jazdíte enduro na tvrdom teréne, potrebujete pevnú a silnú gumu. Ale pozor, bloky by nemali byť príliš tvrdé, inak by mohli byť rýchlo poškodené po niekoľkých brzdeniach.

Všetky univerzálne pneumatiky (polo mäkké, polo tvrdé) budú dokonale vyhovovať piesočnatým terénom a mäkkým povrchom. Môžete tiež uprednostniť modely špeciálne navrhnuté pre piesočnaté cesty.

Značka

Nie všetky modely enduro pneumatík dostupné na trhu sú rovnaké. Niektoré veľké značky sú výkonnejšie ako iné. Preto by ste mali venovať pozornosť tejto premennej pri výbere. Uprednostňujte výrobky veľkých výrobcov, ktorí sú známi svojím know-how a veľmi špecifickou odbornosťou. V tejto kategórii môžeme spomenúť:

Kúpou nových pneumatík prispôsobených vášmu vozidlu v katalógu jedného z týchto výrobcov máte istotu, že máte výkonné vybavenie s dobrým pomerom cena/kvalita.

Samozrejme, existuje aj mnoho ďalších značiek, ako je Continental. Niektoré sú menej prestížne, ale tiež ponúkajú veľmi kvalitné enduro pneumatiky. V každom prípade si dobre preštudujte a vyberte si výrobcu, ktorý najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám.

Kde kúpiť vaše enduro pneumatiky?

Na kúpu vašich enduro pneumatík máte dve možnosti: nákup online a nákup v obchode.

Aké sú výhody nákupu online?

Kúpa enduro pneumatík online vám umožní získať ich za najlepšiu cenu. Za niekoľko minút môžete porovnať ponuky rôznych internetových obchodov, aby ste si vybrali ten, ktorý je najlacnejší a najzaujímavejší z hľadiska výkonu (kvalita-cena).

Na internetovej predajnej platforme môžete tiež čítať recenzie od bývalých kupujúcich pri výbere modelu pneumatík. To vám môže pomôcť pri rozhodovaní.

Nakoniec, online máte prístup k veľmi širokému sortimentu pneumatík, ktoré vám umožnia mať veľký výber. Takže nebudete musieť robiť výber pod nátlakom.

Prístup k bohatej kolekcii enduro pneumatík na Pneuleader.sk

Pneuleader.sk, špecialista na predaj trvácich pneumatík, ponúka širokú škálu veľmi výkonných enduro pneumatík. Bez ohľadu na typ povrchu, na ktorom jazdíte, nájdete vybavenie, ktoré potrebujete v našom katalógu, ktorý obsahuje viac ako 5 000 pneumatík. Máme modely homologované pre cestnú premávku a modely pre všetky terény, ktoré vydržia na veľmi dlhé vzdialenosti.

Navyše, ceny motocyklových pneumatík na Pneuleader.sk sú najlepšie na trhu. Nikde inde nenájdete lepšie.

Po vašej objednávke vám tiež ponúkame expresnú službu montáže pneumatík na celom území krajiny. V jednom z našich 4 000 montážnych centier dostanete rýchlu službu. Ak je to potrebné, partner z blízkeho okolia sa môže presunúť k vášmu domovu.

Niekoľko rád, ako zlepšiť dlhovekosť vašich pneumatík

Ak chcete spomaliť opotrebenie vašich enduro pneumatík, môžete využiť niekoľko veľmi jednoduchých trikov:

 • Vyhnite sa nadmernému jazdeniu po asfalte (ak je to možné);
 • Pravidelne kontrolujte tlak vo vašich pneumatikách;
 • Vyhnite sa akémukoľvek prudkému brzdeniu;
 • Vždy vykonajte vizuálnu kontrolu vašich kolies predtým, ako vyrazíte na cestu.

Zhrnuté a podčiarknuté, pamätajte, že pri výbere vašich nových enduro pneumatík musíte zohľadniť viacero kritérií: homologáciu pneumatík, typ terénu, po ktorom jazdíte, rozmery vašej pôvodnej výbavy, značku atď. Pre nákup nových pneumatík od veľkých značiek si teraz vyberte v katalógu Pneuleader.sk, navštívte partnera montážneho centra a využite najlepšie ceny na trhu.

LiveChat
Whatsapp Messenger