Vyhľadávať podľa rozmeru

Nákup dodávkových pneumatík (typ C)

Pneumatiky typu "C" sú určené pre úžitkové vozidlá s hmotnosťou nižšou ako 3,5 tony. Sú to robustnejšie pneumatiky, ktoré dokážu niesť ťažké náklady. Ponúkajú lepší kilometrový výkon ako klasické pneumatiky.

Prečo niektoré pneumatiky majú 2 indexy nosnosti, napríklad: 215/65 R16C 109/107R?

Niektoré úžitkové vozidlá sú vybavené 4 pneumatikami na zadnej náprave. V takomto prípade prvý index označuje maximálnu nosnosť pre jednomontáž a druhý index udáva maximálnu nosnosť pre dvojmontáž.

Aké letné dodávkové pneumatiky si mám vybrať pre moje nákladné vozidlo?

 • Continental ContiVanContact 100
 • Bridgestone Duravis R660
 • Pirelli Carrier
 • Michelin Agilis 51
 • Goodyear Efficientgrip Cargo
 • Hankook Vantra LT RA18
 • Yokohama BluEarth-Van RY55
 • GT-Radial Maxmiler EX
 • Landsail LSV88
 • Maxxis Vansmart MCV3+

Aké zimné dodávkové pneumatiky si mám vybrať pre moje nákladné vozidlo?

 • Hankook Winter RW06
 • Pirelli Carrier Winter
 • Bridgestone Blizzak W810
 • Goodyear Cargo Ultra Grip 2
 • Michelin Agilis 51 Snow-ICE
 • Nokian WR C3
 • GT-Radial Maxmiler WT2
 • Cooper Weathermaster VAN
 • Laufenn I-Fit Van LY-31
 • Mastersteel Winter VAN +
 • Nexen Winguard WT1
 • Delinte WD2

Aké celoročné dodávkové pneumatiky si mám vybrať pre moje nákladné vozidlo?

 • Goodyear Cargo Vector 2
 • Hankook Radial RA10
 • Continental VancoFourSeason
 • General Tire Eurovan A/S 365
 • Nokian Weatherproof C
 • Apollo Altrust All Season
 • Westlake SW613
 • Nankang AW-8 All Season VAN

Najobľúbenejšie rozmery:

Keď príde čas vymeniť pneumatiky na vozidle, otázka, ktorú si každý kladie, je: ako správne vybrať ? Samozrejme, je možné si vybrať akúkoľvek pneumatiku, pokiaľ sú rozmery správne. Avšak, zohľadnenie relevantných kritérií, ako sú vaše návyky v jazde, je nevyhnutné pre nákup nových pneumatík pre dodávku, ktoré vám zaručia bezpečnú jazdu. Dozviete sa v tomto sprievodcovi všetko, čo potrebujete vedieť o pneumatikách pre dodávky.

Kedy by ste mali vymeniť kolesá na dodávke?

Vo väčšine prípadov sa rozhodneme vymeniť pneumatiky na dodávke, keď sú tak opotrebované, že vozidlo je nepoužiteľné. Stav pneumatík má priamy vplyv na výkonnosť vozidla. Ak sú vaše kolesá v zlom stave, bude napríklad ťažké efektívne brzdiť. Takže okrem neočakávaných porúch ako je defekt, opotrebenie je dostatočným dôvodom na výmenu. Je preto nevyhnutné pravidelne kontrolovať stav opotrebenia kolies vášho vozidla.

Aby ste vedeli, či sú vaše pneumatiky opotrebované alebo nie, musíte skontrolovať indikátory opotrebenia, ktoré sa nachádzajú uprostred behúňa pneumatiky. Keď guma dosiahne úroveň indikátorov opotrebenia, to znamená, že pneumatiky musia byť okamžite vymenené. Vezmite na vedomie, že od momentu, keď hĺbka dezénu gumy vašej dodávky je menšia ako 1,6 mm, budú považované za nelegálne. Toto pravidlo platí vo všetkých krajinách Európy.

Ale nie je to len o opotrebení gumy. Pneumatika musí byť tiež vymenená keď ukazuje známky trhlín na koncoch alebo na bokoch. Opotrebované koleso je ľahko rozpoznateľné. Stačí len trochu pozornosti.

Aké sú kritériá pre výber najlepších pneumatík pre dodávky?

Predtým, než prejdete k nákupu nových pneumatík, musíte najprv poznať rozmery odporúčané výrobcom vozidla. Ak ich nepoznáte, odkážte sa na manuál vozidla. Ak nemáte prístup k manuálu, môžete skontrolovať rozmery kolies vášho automobilu na vnútornej strane dverí, na strane vodiča. Ale to nestačí na výber najlepších zariadení pre vaše vozidlo. Tu sú niektoré základné kritériá, ktoré musíte zohľadniť.

Pre akú sezónu chcete kúpiť svoje pneumatiky?

Už ste sa niekedy pýtali, prečo existujú zimné, letné alebo celoročné pneumatiky? Vedzte, že klimatické podmienky sú rozhodujúcim faktorom pri výbere pneumatík vozidla. Teplo, sneh alebo dážď majú rôzne účinky na vaše kolesá a tým aj na váš komfort jazdy.

Ak jazdíte s vašou dodávkou počas celého roka, vyberte si vybavenie pre všetky klimatické podmienky . Považovaný za dobrý kompromis medzi zimnou a letnou pneumatikou, celoročná pneumatika je navrhnutá s dôvtipom tak, aby poskytovala dobrú priľnavosť na mokrom, zasneženom alebo zamrznutom povrchu. Je teda funkčná počas celého roka.

Tento typ behúňa vám ušetrí čas aj peniaze. Skutočne, s gumami pre všetky klimatické podmienky už nemusíte chodiť k svojmu mechanikovi na výmenu pneumatík pri príchode novej sezóny, čo predstavuje menej výdavkov.

Keďže sú určené na jazdu počas celého roka, celoročné pneumatiky nie sú praktickejšie v zime ako v lete. Ich výkony sú teda priemerné, bez ohľadu na sezónu. Preto je lepšie vybrať si zimné gumy ak je vaša dodávka často v prevádzke v období snehu. Ideálne určené na jazdu na ľadovom alebo zasneženom povrchu, zimné pneumatiky majú širšie a hlbšie drážky, ktoré umožňujú okamžité odvádzanie vody alebo snehu. V zime sú výkony tohto typu pneumatík lepšie ako tie celoročných. Tento princíp platí aj pre letné gumy v teplých obdobiach.

Zohľadnite svoje návyky v jazde

Ako vodič máte určite svoje návyky v jazde. Ak ľudia, ktorí jazdia na dlhé vzdialenosti, majú skôr tendenciu jazdiť rýchlo, nie je to prípad tých, ktorí často jazdia v meste. V prvom prípade je najrozumnejšie vybrať si kolesá, ktoré dokážu zaručiť vašu bezpečnosť aj keď jazdíte rýchlo. V meste by ste mali zvoliť pneumatiky, ktoré majú dosť tvrdú gumu a dokážu zabezpečiť núdzové brzdenie, aj na mokrej mestské ulici. Mestské kolesá by sa tiež mali prispôsobiť mestskému rytmu jazdy bez rýchleho opotrebenia. Tieto prvky musíte zohľadniť pri žiadaní o radu od predajcu.

Hmotnosť vozidla: kľúčový faktor pri výbere dobrého vybavenia

Toto kritérium je veľmi dôležité pre vodičov prepravných dodávok. Tu musíte brať do úvahy index zaťaženia vašej pneumatiky. Táto hodnota udáva maximálnu zaťaž, ktorú vaše kolesá môžu uniesť.

Ak vlastníte ľahký úžitkový vozidlo ako je Ford Transit Connect, ktorý má celkovú povolenú hmotnosť (PTAC) 2501 kg, môžete si vybrať pneumatiky s indexom zaťaženia rovným 100.

Pre väčšie dodávky by ste mali vybrať kolesá, ktoré majú vyšší index zaťaženia.

Nákup pneumatík online: aké sú výhody?

Nákup pneumatík na internete vám ponúka niekoľko výhod. Prvá je finančná. Kúpa pneumatík na internete vám umožňuje využiť cenu, ktorá je zvyčajne nižšia ako v kamenných obchodoch . Navyše, pri nákupe online nemusíte ísť do predajne. Odkiaľkoľvek a len niekoľkými kliknutiami môžete objednať svoje pneumatiky typu C na Pneuleader.sk a nechať si doručiť domov.

Ďalšou veľkou výhodou nákupu online je široká škála produktov, ktoré sú dostupné. Na Pneuleader.sk, je to viac ako 200 značiek pneumatík, ktoré sú vám ponúkané, od najprestížnejších ako Hankook po menej známe. Taký veľký katalóg nemôže ponúknuť kamenný obchod alebo autoservis.

Okrem toho, ak sa rozhodnete pre nákup svojich pneumatík v online obchode, môžete si prečítať recenzie zákazníkov, ktoré sú priložené k každému produktu, aby ste lepšie orientovali svoju voľbu.

Kde namontovať vaše pneumatiky pre dodávky?

Ak chcete namontovať svoje pneumatiky typu C podľa pravidiel, navštívte špecializovaný autoservis. Profesionáli sa budú starať o každú etapu výmeny vašich pneumatík s odbornosťou.

Ak sa nechcete presúvať do servisu, môžete si privolať mechanikov k vám domov. S cieľom uľahčiť každodenný život vodičom vozidiel, niektoré autoservisy ponúkajú služby montáže na domácu adresu. V oboch prípadoch budete musieť zaplatiť v priemere 15 až 30 € za koleso.

Ak máte problémy s nájdením špecializovaného servisu, odporúčame vám konzultovať partnerov vášho obchodu nákupu. Ak nakupujete online, predajný web môže kontaktovať jedného zo svojich partnerov pre rýchlu a výhodnú výmenu na úrovni ceny. To je to, čo vám ponúka Pneuleader.sk.

Keď si u nás kúpite pneumatiky, môžete si ich nechať doručiť do jedného z našich partnerských servisov. Profesionál (stacionárny alebo mobilný) sa s vami skontaktuje hneď po príchode objednávky, aby ste si dohodli termín. Budete mať nárok na kvalitnú a rýchlu službu.

Rady na údržbu pre zachovanie vašich pneumatík

Ak chcete zachovať vaše nové pneumatiky pre dodávku a optimalizovať ich životnosť, je dôležitá pravidelná údržba.

Na začiatok sa postarajte o častú kontrolu tlaku vzduchu. Všetky podhodnotené alebo prehodnotené pneumatiky môžu spôsobiť dopravné nehody. Je to tiež faktor, ktorý skracuje životnosť vašich behúň pneumatík.

Pri nafukovaní vašej duše vám odporúčame použiť dusík namiesto stlačeného vzduchu. Tento plyn má vlastnosť, že lepšie odoláva prehrievaniu pneumatík, čo výrazne znižuje riziko prasknutia.

Ak chcete svoju dodávku dlhodobo parkovať, premýšľajte o znížení hmotnosti, ktorú pneumatiky nesú. Stačí na to, aby ste svoje vozidlo zdvihli pomocou zdvíhacieho zariadenia.

Ak chcete minimalizovať poruchy pneumatík, skontrolujte ich pred dlhou cestou (ak ste na to nemali zvyk). Hoci štandardná životnosť pneumatiky je 10 rokov, mali by ste začať vykonávať pravidelné kontroly po 5 rokoch používania.

Pamätajte, že výber pneumatík vašej dodávky nezávisí len od rozmerov odporúčaných výrobcom vozidla. Nájdenie kvalitných kolies si vyžaduje zohľadnenie rôznych faktorov, ako sú: celková povolená hmotnosť dodávky, vaše návyky v jazde a sezóna, počas ktorej najčastejšie jazdíte. Takže, bez ohľadu na typ pneumatiky, ktoré potrebujete pre vaše ľahké úžitkové vozidlá, môžete dôverovať Pneuleader.sk. Budete tak môcť namontovať lacnejšie a kvalitné pneumatiky na vaše disky.

LiveChat
Whatsapp Messenger