Vyhľadávať podľa rozmeru

Nákup cestných/športových motocyklových pneumatík

Pneuleader.sk vám ponúka široký výber pneumatík v sortimente "cestné a športové motocyklové pneumatiky". Sledujeme ceny konkurentov a systematicky sa vyrovnávame s najnižšími, aby sme vám poskytli najlepšie ceny.

Bezplatná dodávka 1. motocyklovej pneumatiky zakúpenej na našej stránke.

Aké sú najlepšie motocyklové pneumatiky na cesty?

 • Michelin Pilot Road 4 GT
 • Continental Contiroadattack 2 Evo
 • Pirelli Angel GT
 • Bridgestone T30 Evo
 • Dunlop Sportmax Roadsmart 2
 • Dunlop Roadsmart 3
 • Metzeler Roadtec Z8 Interact
 • Metzeler Roadtec 01
 • Avon Storm 3D X M

Aké sú najlepšie motocyklové pneumatiky na šport?

 • Continental Sport Attack 3
 • Dunlop SportSmart 2 Max
 • Metzeler Sportec M7 RR
 • Michelin Pilot Power 3
 • Bridgestone S21
 • Pirelli Diablo Rosso III

Najobľúbenejšie rozmery:

Pneumatiky pre cestné a športové motocykle neslúžia len na presun. Prispievajú tiež k bezpečnosti jazdca, pohodliu jazdy a dosiahnutiu optimálnej rovnováhy. Z tohto dôvodu je lepšie vybrať pneumatiky vysokej kvality. Kedy zmeniť pneumatiky na športovom cestnom motocykli? Aké typy pneumatík môžete vybrať? Ako ich správne udržiavať?

Rôzne typy pneumatík pre športové cestné motocykle

Výrobcovia ponúkajú na trhu širokú škálu pneumatík, aby vyhoveli rôznym potrebám a trendom, ktoré prijímajú motorkári:

 • Cestné pneumatiky;
 • Športovo-cestné pneumatiky;
 • Športové gumené zmesi;
 • Terénne pneumatiky.

Cestné pneumatiky sú navrhnuté tak, aby zvládli dlhé trasy. Vyriešia potreby ľudí, ktorí veľa jazdia na verejných cestách.

Športovo-cestné pneumatiky sú oveľa univerzálnejšie a výkonnejšie ako jednoduché pneumatiky. Sú vyrobené tak, aby mohli znášať ťažké náklady (batožinu, spolujazdca) a určité cestné obmedzenia. Sú to veľmi odolné pneumatiky, s ktorými môžete jazdiť s plnou dôverou.

Športové pneumatiky majú gumené zmesi, ktoré nie sú tak odolné ako pneumatiky pre športové cestné motocykle. Na druhej strane, ponúkajú jedinečnú citlivosť, čím poskytujú optimálny zážitok z jazdy. Ich štruktúra umožňuje jazdcovi cítiť najmenšie nerovnosti na ceste. Vďaka týmto informáciám v reálnom čase môže lepšie predvídať správanie svojho motocykla. Tieto typy gumených zmesí sú zvyčajne určené na jazdu na okruhu.

Terénne pneumatiky sú vynikajúcimi spoločníkmi na ceste. Sú vybavené širokými kramponmi, ktoré im umožňujú dokonale sa prichytiť k povrchu, bez ohľadu na jeho povahu (piesočnatý, bahenný, voľný, skalnatý…). Tieto pneumatiky sú veľmi výkonné v zákrutách. Ponúkajú tiež vynikajúce brzdenie. Vo všeobecnosti nie sú terénne gumené zmesi pre športové motocykle homologované pre cestnú premávku.

Kedy je potrebné zmeniť pneumatiky na športovom cestnom motocykli?

Zmena pneumatík na športovom cestnom motocykli môže byť potrebná v určitých situáciách. Zmena môže byť tiež vykonaná preventívne, keď sa očakáva blížiaci sa problém.

V prípade defektu alebo trhliny

Pneumatika, ktorá bola pretrhnutá ostrým predmetom, musí byť vymenená. V týchto okolnostiach nie je možná trvalá oprava. Ak bol defekt pneumatiky už mnohokrát opravený, najlepšie je opäť vymeniť pneumatiku.

Dávajte tiež pozor na stav vašich bočníc kolies. Ak sú na nich mnohé trhliny, mali by ste uvažovať o výmene.

V prípade nezvyčajných vibrácií

Koleso v zlom stave môže spôsobiť neustále vibrácie na riadidlách motocykla, čo sťažuje jazdu. Môže to byť spôsobené prítomnosťou hernie alebo deformáciou pneumatiky. V oboch prípadoch je najlepším riešením výmena dotknutého vybavenia.

V prípade opotrebenia

Pravidelne kontrolujte behúň vašich pneumatík, aby ste posúdili ich stupeň opotrebenia. Keď hrúbka gumené zmesi klesne pod 1 milimeter, pneumatika je potrebné vymeniť. Je zákonom zakázané jazdiť s pneumatikami, ktoré dosiahli tento pokročilý stupeň opotrebenia.

Ako vybrať pneumatiky pre športový cestný motocykel?

Výber pneumatík pre športový cestný motocykel nie je jednoduchý úkol. Ale je možné to dosiahnuť, ak sa zohľadnia určité parametre:

 • Rozmery vašich pôvodných zariadení;
 • Rýchlostné a nosnostné indexy odporúčané výrobcom motocykla;
 • Rok;
 • Typ terénu;
 • Funkčnosť (bezdušové alebo s dušou).

Rozmery

Ak chcete vybrať pneumatiky pre športový cestný motocykel, je nevyhnutné brať do úvahy rozmery pneumatík odporúčané výrobcom vozidla. Toto je veľmi dôležité, pretože používanie príliš veľkých pneumatík môže mať negatívny vplyv na správanie vášho motocykla.

Ak chcete nájsť rozmery vašich pôvodných pneumatík, odkazujte sa na informácie uvedené na ich bočnici. Bez ohľadu na značku pneumatiky uvidíte nápis v nasledujúcom formáte: 190/55-17 75W.

Prvé tri čísla reprezentujú šírku pneumatiky v milimetroch, pomer výšky/šírky a priemer disku. Stačí ich oznámiť predajcovi, aby našiel novú pneumatiku s rovnakými rozmermi.

Okrem toho môžete rozhodnúť o kúpe zariadení s rozmermi odlišnými od tých vašich pôvodných pneumatík ak to považujete za užitočné. Ale v tomto prípade budete musieť tiež dbať na to, aby vaše nové gumené zmesi neporušovali normy stanovené výrobcom (margy).

Rýchlostné a nosnostné indexy

Rýchlostný index gumené zmesi je alfabetické číslo, ktoré označuje maximálnu rýchlosť, pri ktorej môže jazdiť. Napríklad, ak je rýchlostný index pneumatiky W, znamená to, že môže znášať maximálnu rýchlosť 270 km/h. Niekedy sa na niektorých kolesách nachádza nápis ZR. Jednoducho znamená, že tieto pneumatiky môžu jazdiť rýchlosťou vyššou ako 240 km/h.

Pokiaľ ide o nosnostný index, označuje maximálnu hmotnosť, ktorú môže pneumatika znášať. Napríklad, nosnostný index 75 znamená, že koleso môže znášať maximálnu hmotnosť 387 kg.

Tieto dve informácie nájdete na bočnici vašich pôvodných pneumatík, za rozmermi.

Je silno odporúčané (a zákonom zakázané) montovať zariadenia s nižšími rýchlostnými a nosnostnými indexmi ako vaše pôvodné kolesá. Na druhej strane, môžete používať pneumatiky s vyššími hodnotami.

Rok

Jazda v zime nekladie rovnaké požiadavky ako jazda v lete. Musíte to zohľadniť pri výbere pneumatík pre športový cestný motocykel. Ak často jazdíte v zime, môžete si vybrať zariadenie, ktoré má na bočnici označenie M+S. Toto označenie naznačuje, že pneumatika je schopná jazdiť na zasnežených dráhach. Na druhej strane, ak sa vaše výlety obmedzujú na letné obdobie, potom môžete vybrať štandardné pneumatiky pre cestné a športové motocykle.

Aké sú najlepšie značky pneumatík pre športové cestné motocykle?

V sektore pneumatík pre športové cestné motocykle sa niektorí výrobcovia výrazne odlišujú svojím know-how a veľmi špecifickou odbornosťou. Ich produkty integrujú inovatívne technológie, ktoré zlepšujú pohodlie a zážitok z jazdy jazdcov. Momentálne sú najlepšie značky pneumatík pre športové cestné motocykle:

Michelin je nepochybne jednou z najväčších značiek v sektore pneumatík. Jeho prémiové pneumatiky pre cestné a športové motocykle majú dokonalú priľnavosť na mokrých cestách aj na suchých dráhach. Navyše, značka vlastní významný podiel na trhu.

Bridgestone je tiež veľmi prestížna značka na medzinárodnej úrovni. Jej povesť nie je ďaleko od tej Michelinovej. Bridgestone ponúka modely pneumatík pre športové cestné motocykle, ktoré sú veľmi trvanlivé a môžete ich používať dlhú dobu. Jeho produkty sú tiež obľúbené pre ich vynikajúce výkony v oblasti priľnavosti a stability.

Continental je jeden z výrobcov, ktorých pneumatiky pre športové cestné motocykle sú najviac kupované v Európe. Jeho kolesá kombinujú výkon a trvanlivosť. Sú charakterizované pohodlím a bezpečnosťou, ktoré poskytujú počas jazdy.

Metzeler je tiež značka, ktorú motocyklisti veľmi obľubujú, hoci nie je tak známa ako Michelin, Bridgestone alebo Dunlop. Ponúka veľmi sofistikované kolesá, ktoré sa pomaly opotrebovávajú a ich výkony na nerovnom teréne sú vynikajúce.

Kúpa pneumatík týchto značiek vám umožní vybaviť váš cestný alebo športový motocykel pneumatikami veľmi dobrej kvality.

Existujú aj iné menej známe značky, ktoré ponúkajú kvalitné pneumatiky za veľmi konkurencieschopné ceny. Môžeme spomenúť: Avon Tyres, Duro, Kenda Tyres, Mitas, Maxxis… Ak si nemôžete dovoliť kúpiť pneumatiku prémiovej značky, môžete sa obrátiť na týchto výrobcov. Ich pneumatiky sú dostupné na našej stránke.

Ako správne udržiavať vaše pneumatiky?

Ak chcete udržať vaše pneumatiky pre športové cestné motocykle v dobrom stave, vyhnite sa čo najviac náhlym brzdeniam. Tieto spôsobujú rýchle opotrebenie vašich gumených zmesí. Z rovnakého dôvodu by ste mali tiež vyhnúť driftu, ak máte bežné pneumatiky. Na druhej strane, uistite sa, že vaše kolesá sú vyvážené pri montáži vašich nových pneumatík, aby sa neopotrebovali predčasne zvnútra.

Tlak vašich pneumatík je tiež dôležitý. Pneumatiky, ktoré sú neustále podfúknuté alebo nadúvané, sa veľmi rýchlo opotrebovávajú. Na pripomenutie, správny tlak pre pneumatiky športového cestného motocykla sa zvyčajne pohybuje medzi 2 a 2,5 bar.

Zhrnuté a podčiarknuté, pri výbere pneumatík pre športový cestný motocykel je potrebné zohľadniť určité kritériá. Nech už sú vaše preferencie akékoľvek, môžete prehliadať katalóg Pneuleader.sk, aby ste našli pneumatiky vysokej kvality, ktoré splnia vaše požiadavky.

LiveChat
Whatsapp Messenger